FOTO Zátopková podepsala olympijskou smlouvu s fanoušky

FOTO Zátopková podepsala olympijskou smlouvu s fanoušky
Symbolickou smlouvu připomínající základní olympijské myšlenky připravil pro fanoušky u příležitosti blížících se her v Londýně generální partner olympijského týmu Pilsner Urquell.
V rámci této dohody věnuje za každého, kdo se k akci připojí, 1 Kč do Fondu Dany a Emila Zátopkových.
Zde už podepisuje smlouvu.
"Olympijská smlouva s fanoušky" připomíná správné hodnoty jako respekt k soupeři, ocenění všech vítězných výkonu, dodržování pravidel a fair play. "Sport není jen světový výkon, ale především výkon, který je podle pravidel," uvedla předsedkyně Českého klubu fair play Květa Jeriová-Pecková.
Foto: CPA - Eduard Erben
CPA - Eduard Erben, Filip Mědílek
11. 7. 2012 7:00
Podívejte se na fotogalerii z podpisu olympijské smlouvy a fotek manželů Zátopkových.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy