Do Ria vyrazili další sportovci včetně medailové naděje Fuksy

ČTK ČTK
8. 8. 2016 23:00
Jedni odcestovali do Ria běžnou linkou, jako třeba překářkářka Zuzana Hejnová, jiní využili speciál. Všichni se každopádně těší na start na olympiádě, přičemž někteří mohou myslet na medaili. Mezi české naděje patří například kanoista Martin Fuksa.
Kanoista Martin Fuksa.
Kanoista Martin Fuksa. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Další necelé dvě desítky českých sportovců dnes odletěly speciálem do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro. Stejně jako při předešlém čtvrtečním letu měli na palubě převahu atleti, i když žádná z největších hvězd mezi nimi nebyla. Nejvýraznější postavou tak byl rychlostní kanoista Martin Fuksa, který patří hned při premiérové olympijské účasti mezi medailové kandidáty.

"Jsem rád, že už letím. Zatím se hlavně těším a nemyslím na žádný závod. Sleduji fotky na sociálních sítích a líbí se mi. Už tam chci být a taky postovat," usmíval se na kbelském vojenském letišti Fuksa.

Nástupce dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora patří na sociálních sítích mezi nejaktivnější české sportovce. A názorně to hned dokázal: rozhovor s novináři totiž začal tím, že si je sám vyfotil a fotografii sdílel pro své fanoušky.

Nervózní před odletem nebyl. "To teprve přijde se závody. Teď je to v pohodě a převládá chuť to tam vidět. Bude to moje první olympiáda, na závody zatím nemyslím," řekl úřadující mistr světa na neolympijské pětistovce, který bude v Riu startovat na tratích 1000 a 200 metrů.

Holuša, Svoboda či oštěpaři

Na palubě byli také tyčkařka Jiřina Ptáčníková, půlkař Jakub Holuša či překážkář Petr Svoboda. "Já doufám, že pozdější odlet je výhoda, protože ti před námi vychytali ve vesnici všechny mouchy. Teď už se snad nemá co pokazit. Mám zprávy, že se mají teď všichni dobře," těšil se do Ria Svoboda, který se právě kvůli Riu vracel po těžkém zranění.

"Jestli byl závod, kvůli kterému jsem se chtěl vracet, tak je to Rio. Každá bolest, se kterou jsme se musel vypořádat, stála za to, abych dnes mohl nasednout do toho letadla," dodal.

Do Ria zamířila také oštěpařská skupina Jana Železného v čele s Jakubem Vadlejchem, který minulý týden hodil osobní rekord 87,20 metru. "Mohu tak odletět s pocitem, že jsem pro to nemohl udělat více. Těším se na to, že jak my kluci, tak i Bára Špotáková tam ukážeme naše umění a že se nám to povede," prohlásil Vadlejch.

Plna očekávání, co ji v Jižní Americe čeká, odletěla i chodkyně Anežka Drahotová. "Hrozně se těším a jsem zvědavá na celkovou atmosféru, na vesnici. Z pohledu závodu jsem docela ráda, že se o mně tolik nemluví a nepíše. Mohu využít trochu momentu překvapení," řekla jedenadvacetiletá juniorská mistryně světa z roku 2014.

Hejnová a Dostál cestují běžnou linkou

Dnes do Ria zamířili i překážkářka Zuzana Hejnová a rychlostní kanoista Josef Dostál, kteří se ale rozhodli cestovat běžnou linkou. Stejně jako dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková, která poletí ve středu.

Z více než stočlenné české výpravy už je drtivá většina sportovců v dějišti her. Vedle Špotákové se do Jižní Ameriky teprve chystají například i další členové bronzového čtyřkajaku z her v Londýně Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy