Do Ria vyrazili další sportovci včetně medailové naděje Fuksy

ČTK ČTK
8. 8. 2016 23:00
Jedni odcestovali do Ria běžnou linkou, jako třeba překářkářka Zuzana Hejnová, jiní využili speciál. Všichni se každopádně těší na start na olympiádě, přičemž někteří mohou myslet na medaili. Mezi české naděje patří například kanoista Martin Fuksa.
Kanoista Martin Fuksa.
Kanoista Martin Fuksa. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Další necelé dvě desítky českých sportovců dnes odletěly speciálem do dějiště olympijských her v Riu de Janeiro. Stejně jako při předešlém čtvrtečním letu měli na palubě převahu atleti, i když žádná z největších hvězd mezi nimi nebyla. Nejvýraznější postavou tak byl rychlostní kanoista Martin Fuksa, který patří hned při premiérové olympijské účasti mezi medailové kandidáty.

"Jsem rád, že už letím. Zatím se hlavně těším a nemyslím na žádný závod. Sleduji fotky na sociálních sítích a líbí se mi. Už tam chci být a taky postovat," usmíval se na kbelském vojenském letišti Fuksa.

Nástupce dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora patří na sociálních sítích mezi nejaktivnější české sportovce. A názorně to hned dokázal: rozhovor s novináři totiž začal tím, že si je sám vyfotil a fotografii sdílel pro své fanoušky.

Nervózní před odletem nebyl. "To teprve přijde se závody. Teď je to v pohodě a převládá chuť to tam vidět. Bude to moje první olympiáda, na závody zatím nemyslím," řekl úřadující mistr světa na neolympijské pětistovce, který bude v Riu startovat na tratích 1000 a 200 metrů.

Holuša, Svoboda či oštěpaři

Na palubě byli také tyčkařka Jiřina Ptáčníková, půlkař Jakub Holuša či překážkář Petr Svoboda. "Já doufám, že pozdější odlet je výhoda, protože ti před námi vychytali ve vesnici všechny mouchy. Teď už se snad nemá co pokazit. Mám zprávy, že se mají teď všichni dobře," těšil se do Ria Svoboda, který se právě kvůli Riu vracel po těžkém zranění.

"Jestli byl závod, kvůli kterému jsem se chtěl vracet, tak je to Rio. Každá bolest, se kterou jsme se musel vypořádat, stála za to, abych dnes mohl nasednout do toho letadla," dodal.

Do Ria zamířila také oštěpařská skupina Jana Železného v čele s Jakubem Vadlejchem, který minulý týden hodil osobní rekord 87,20 metru. "Mohu tak odletět s pocitem, že jsem pro to nemohl udělat více. Těším se na to, že jak my kluci, tak i Bára Špotáková tam ukážeme naše umění a že se nám to povede," prohlásil Vadlejch.

Plna očekávání, co ji v Jižní Americe čeká, odletěla i chodkyně Anežka Drahotová. "Hrozně se těším a jsem zvědavá na celkovou atmosféru, na vesnici. Z pohledu závodu jsem docela ráda, že se o mně tolik nemluví a nepíše. Mohu využít trochu momentu překvapení," řekla jedenadvacetiletá juniorská mistryně světa z roku 2014.

Hejnová a Dostál cestují běžnou linkou

Dnes do Ria zamířili i překážkářka Zuzana Hejnová a rychlostní kanoista Josef Dostál, kteří se ale rozhodli cestovat běžnou linkou. Stejně jako dvojnásobná olympijská vítězka oštěpařka Barbora Špotáková, která poletí ve středu.

Z více než stočlenné české výpravy už je drtivá většina sportovců v dějišti her. Vedle Špotákové se do Jižní Ameriky teprve chystají například i další členové bronzového čtyřkajaku z her v Londýně Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy