Kdy budou cinkat české medaile? Podívejte se, co vám nesmí během her v Riu uniknout

Zkontrolujte si, kdy bude dobré olympiádu sledovat.
Pátek 5. srpna - Den zahájení. Ceremoniál v Riu slibuje velký karneval, který byste si neměli nechat ujít. Jen si musíte přivstat nebo naopak protáhnout večerku, kvůli pětihodinovému posunu začne až v jednu hodinu ráno českého času.
Sobota 6. srpna - Hned od prvního dne mohou cinkat české medaile. Ve 14:30 se rozjede mužský silniční cyklistický závod se čtyřmi želízky v ohni. Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar či Petr Vakoč určitě nejsou bez šance. Souběžně s tím po očku sledujte i české střelkyně. Adéla Bruns na olympiádě obhajuje bronz a od 13:30 ji spolu s Nikolou Mazurovou čeká kvalifikace se vzduchovou puškou na 10 metrů. Od 15:30 je pak finále. Pokud se mezi vámi najdou milovníci plážového volejbalu, od 20:30 čeká pár Sluková Hermannová první zápas proti Brazilkám.
Neděle 7. srpna - Celé odpoledne až do večera můžete zasvětit šermu. Ve 14 hodin jde do akce fleretista Alexander Choupenitch a určitě není bez šancí. Kvalifikací se bude chtít prostřílet v trapu olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký, začíná ve 14:30.
Pondělí 8. srpna - Hned druhý den pak bude opět od 14:30 finále trapu, doufejme, s českou účastí. Jisté je, že v noci ve 3:00 rozehrají druhý duel ve skupině beach volejbalistky proti Španělkám.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 8. 2016 11:02
Projděte si v galerii to nejzajímavější z programu her nadcházející letní olympiády v brazilském Riu.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy