Kdy budou cinkat české medaile? Podívejte se, co vám nesmí během her v Riu uniknout

Zkontrolujte si, kdy bude dobré olympiádu sledovat.
Pátek 5. srpna - Den zahájení. Ceremoniál v Riu slibuje velký karneval, který byste si neměli nechat ujít. Jen si musíte přivstat nebo naopak protáhnout večerku, kvůli pětihodinovému posunu začne až v jednu hodinu ráno českého času.
Sobota 6. srpna - Hned od prvního dne mohou cinkat české medaile. Ve 14:30 se rozjede mužský silniční cyklistický závod se čtyřmi želízky v ohni. Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar či Petr Vakoč určitě nejsou bez šance. Souběžně s tím po očku sledujte i české střelkyně. Adéla Bruns na olympiádě obhajuje bronz a od 13:30 ji spolu s Nikolou Mazurovou čeká kvalifikace se vzduchovou puškou na 10 metrů. Od 15:30 je pak finále. Pokud se mezi vámi najdou milovníci plážového volejbalu, od 20:30 čeká pár Sluková Hermannová první zápas proti Brazilkám.
Neděle 7. srpna - Celé odpoledne až do večera můžete zasvětit šermu. Ve 14 hodin jde do akce fleretista Alexander Choupenitch a určitě není bez šancí. Kvalifikací se bude chtít prostřílet v trapu olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký, začíná ve 14:30.
Pondělí 8. srpna - Hned druhý den pak bude opět od 14:30 finále trapu, doufejme, s českou účastí. Jisté je, že v noci ve 3:00 rozehrají druhý duel ve skupině beach volejbalistky proti Španělkám.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 8. 2016 11:02
Projděte si v galerii to nejzajímavější z programu her nadcházející letní olympiády v brazilském Riu.
 

Právě se děje

před 8 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy