Češi sází na zkušenosti z NHL, USA na univerzity. Porovnejte si oba týmy před čtvrtfinále

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
20. 2. 2018 19:42
Česko ve čtvrtfinále olympijského hokejového turnaje ve středu od 4:10 narazí v hale v Kangnungu na Spojené státy. Prohlédněte si zajímavosti, statistiky a historii vzájemných duelů mezi Českem a USA na olympijských hrách.
Česko - USA: Marek Židlický, Aleš Hemský - Jonathan Quick
Česko - USA: Marek Židlický, Aleš Hemský - Jonathan Quick | Foto: Reuters

Vzájemné duely na olympiádě

Samostatné Česko se s Američany poprvé utkalo ve čtvrtfinále turnaje v Naganu 1998. Američané po první třetině vedli díky Modanovi, ale Češi brankami Růžičky, Jágra, Ručinského a Dopity otočili vývoj ve svůj prospěch.

Podruhé se oba týmy setkaly před čtyřmi lety v Soči, opět ve čtvrtifnále. Tentokrát se radovali Američané z vítězství 5:2. Američané šli už ve 2. minutě do vedení díky Riemsdykovi, ale za Čechy brzo odpověděl Hemský. Zásluhou Browna a Backese ještě v první třetině Američané odskočili. Druhá branka Hemského ve třetí třetině jen snížila na konečných 2:5 z pohledu českého týmu.