Oštěpařka Ogrodníková se ve finále zachránila hodem, který jí nakonec vynesl bronz

10. 8. 2024 20:47
Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková obsadila třetí místo v olympijském finále v Paříži. Medaili ji vynesla pokus dlouhý 63,68 metru. Vyhrála Haruka Kitagučiová výkonem 65,80. Japonku vede český trenér David Sekerák.
Nikola Ogrodníková na OH 2024 v Paříži
Nikola Ogrodníková na OH 2024 v Paříži | Foto: Reuters

Po dvou sériích byla na hranici vyřazení, ale nejlepším hodem od roku 2021 se posunula na průběžné třetí pozici. Tu si česká oštěpařka udržela až do konce soutěže a vrchol olympijského cyklu jí vyšel skvěle.

Česká oštěpařka v kvalifikaci těsně přešlápla hod za 62 metrů. Ve finále začala výkonem pod 60 metrů, druhý pokus přešlápla a hrozilo jí, že se nevejde do osmičlenného užšího finále.

Třetí hod jí ale vyšel, posunula se na třetí místo a už na něm zůstala. Dál hodila jen mistryně světa Kitagučiová a Jihoafričanka Jo-Ane Van Dyková, která porazila Ogrodníkovou o 25 centimetrů.

Ogrodníková navázala na unikátní českou oštěpařskou tradici, kterou naposledy před ní v soutěži žen prodloužila světová rekordmanka Barbora Špotáková dvěma zlatými olympijskými medailemi v Pekingu a Londýně a bronzem v Riu de Janeiro.