OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl

OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl
Pardubičtí fanoušci čekají na Pernštýnském náměstí na příjezd nových extraligových mistrů.
Maskot, vlajkonoš a bubeníci pardubického hokeje žhaví atmosféru krátce před příjezdem hokejistů. Autobus vezoucí zlatý náklad byl již v Chrudimi, napětí fanoušků vzrůstalo.
První vešel na pódium nejproduktivnější hráč Pardubic v play off Martin Bartek. Možná trochu symbolicky. Nebýt vyrovnání slovenského útočníka 34 sekund před koncem třetí třetiny sedmého zápasu čtvrtfinále s Vítkovicemi, Pardubice by zakončily sezonu neúspěšně. Zcela vpravo přihlíží jeho spoluhráč z druhého pardubického útoku Tomáš Zohorna.
Další útočník Daniel Rákos kropí fanoušky šampaňským.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
20. 4. 2012 10:53

Pardubičtí hokejoví fanoušci, čekající na Pernštýnském náměstí na čerstvé extraligové mistry, se dočkali kolem tři čtvrtě na jednu. Nejprve skandovali "Pohár stejně patří do Labe!", poté "My ten pohár stejně rozbijem, hej, stejně rozbijem!", a tak jeden z hráčů zkusil, co se stane, když se s pohárem "lehce" uhodí o zem, načež přestalo držet víko...

 

Právě se děje

před 29 minutami

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy