Obhájci titulu vstoupili do turnaje výhrou nad Německem

18. 2. 2010 3:30
Švédsko - Německo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Hokejisté Švédska se radují z gólu do sítě Německa
Hokejisté Švédska se radují z gólu do sítě Německa | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Švédska vstoupili do olympijského turnaje ve Vancouveru výhrou nad Německem 2:0.

Obhájci zlata z Turína vstřelili obě branky v druhé třetině, kdy je nejdříve dvakrát zachránila tyč a pak skórovali obránce Mattias Öhlund a Loui Eriksson.

Gólman Henrik Lundqvist vychytal díky 21 úspěšným zákrokům po Kanaďanovi Robertu Luongovi jako druhý na turnaji čisté konto.

Při Švédech stálo v úvodu druhé třetiny štěstí. Nejdříve trefil z dorážky horní tyč odkryté branky Hecht a pak orazítkoval bombou levou tyč i obránce Ehrhoff.

A v 25. minutě už se radoval z vedení favorit. Při Müllerově trestu vystřelil z levé strany na modré čáře přesně k levé tyči Greissovy branky Öhlund a gólman San Jose neměl přes stínícího Daniela Sedina šanci zasáhnout.

V 34. minutě neuspěl po Sturmově přihrávce ani Goc a Švédové vzápětí podruhé udeřili. Za německou brankou ztratil puk Sulzer, Bäckström se skvěle uvolnil a nabídl puk přes prázdnou branku střelci Erikssonovi.