Finové zvládli úvod. Bělorusko porazili o čtyři góly

17. 2. 2010 23:19
Finové rozhodli definitivně až ve třetí třetině.

Vancouver - Finsko vstoupilo do hokejového turnaje na olympiádě ve Vancouveru vítězně, ale z týmů počítaných do nejužší světové špičky se nejvíc nadřelo. Finové měli ale také nejméně příjemného soupeře z takzvaně slabších - Bělorusko.

Finové se v první třetině ujaly postupně vedení o dva góly a kontrolovali vývoj zápasu. Oli Jokinen zařídil příjemný vstup do zápasu a uklidnění svého týmu, když ve čtvrté minutě skóroval po přihrávce Saku Koiva. Niklas Hagman přidal druhý zásah tři minuty před první přestávkou.

Zápas Finsko - Bělorusko jsme sledovali online ZDE

Jenže hned na počátku druhé části hry nechali Finové Bělorusy nadýchnout. Demagin viděl u pravé tyče najíždějící Sergeje Kosticyna, který nenápadnou ránou našel skulinku u tyče.

Podruhé v hlavní roli se však poté ukázal Niklas Hagman. Dal běloruskému brankáři Kovalovi svůj druhý gól, po kterém gólman jen kroutil hlavou. Hagman totiž před ním téměř ležel, ale přesto střelou, kterou hokejisté ve své hantýrce označují slovem haluz (nepovedená), dokázal zvýšit na 3:1.

O osudu utkání se rozhodlo 23 vteřin po začátku třetí třetiny, kdy Finsko zahrálo excelentní akci a Filppuli dal Bělorusům definitivní knockout. Tečku za utkáním přidal pak Jarko Ruutu sedm minut před závěrečnou sirénou.

Finsko - Bělorusko 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) - detaily o utkání ZDE