Neymar filmoval a dostal červenou. Pařížany ale v nastavení zachránil Mbappé

28. 12. 2022 23:28
Fotbalisté Paris St. Germain v prvním ligovém utkání po mistrovství světa udolali doma 2:1 Štrasburk. Obhájci titulu přitom hráli od 63. minuty v oslabení bez vyloučeného Neymara, v páté minutě nastavení ale rozhodl z penalty Kylian Mbappé.
Neymar po vyloučení.
Neymar po vyloučení. | Foto: Reuters

Lídr francouzské ligy vedl od 14. minuty, kdy se prosadil Marquinhos. Stejný hráč si ale krátce po pauze vstřelil vlastní gól a o chvíli později dostal Neymar po nafilmovaném pádu druhou žlutou kartu.

Pařížané, kteří si museli poradit bez hvězdného Lionela Messiho, si ale nakonec připsali sedmou soutěžní výhru v řadě. Mbappé byl v závěru faulován v pokutovém území a sám proměnil nařízený pokutový kop. Třináctou ligovou trefou si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

PSG zůstává v čele tabulky o osm bodů před Lens, které má zápas k dobru.