"Neviděl snad nikdy fotbal?" Čechův spoluhráč se zesměšnil při charitativním zápase

Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 6. 2024 16:41
I když šlo primárně o něco jiného než o fotbalové dovednosti, stal se britský boxer Tommy Fury po charitativním utkání na stadionu Chelsea terčem posměšků. Jeho počínání v některých situacích bylo opravdu poněkud nezvyklé.
Boxer Tommy Fury (číslo 0) se nedovoleným způsobem snaží při charitativním fotbalovém utkání zastavit bývalého atletického šampiona Mo Faraha
Boxer Tommy Fury (číslo 0) se nedovoleným způsobem snaží při charitativním fotbalovém utkání zastavit bývalého atletického šampiona Mo Faraha | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý Tommy Fury, profesionální boxer a úspěšný účastník reality show Love Island, kývl na nabídku, aby si zahrál v tradičním charitativním utkání s názvem Soccer Aid.

Na Stamford Bridge, domově londýnské Chelsea, nastoupil v týmu Světa po boku bývalého českého reprezentanta Petra Čecha, Alessandra del Piera, Edena Hazarda či atletické legendy Usaina Bolta.

Bratr slavnějšího Tysona Furyho, jenž v květnu po 34 zápasech při souboji o titul absolutního mistra světa v těžké váze utrpěl vůbec první porážku v profesionální kariéře, se ovšem v kopačkách moc nepředvedl.

Fanoušky udivil především ve chvíli, kdy hodlal vhodit aut. Míč sice nejprve zvedl nad hlavu, jenže pak ho překvapivě spustil a do hry balon uvedl, jako kdyby hrál spíš bowling.

"Neviděl snad nikdy fotbal?" ptal se jeden z mnoha užaslých uživatelů sociální sítě X. "To je absolutně šílený, že nezná ani pravidla," přidal další na adresu pětadvacetiletého rodáka z Manchesteru.

Tommy Fury pak rozesmál příznivce i v okamžiku, kdy se chystal vystřelit, ale míč vůbec nezasáhl. 

"Todd Boehly právě udělal nabídku Tommymu Furymu na 60 milionů liber," napsal na X účet sázkové společnosti Paddy Power v narážce na majitele Chelsea, na jehož stadionu se zápas hrál.

Zápas, jehož výtěžek putoval na konto Dětského fondu OSN (UNICEF), nakonec vyhrál 6:3 Tým Anglie, za který nastoupili například bývalí fotbalisté David Seaman, Gary Cahill, Theo Walcott, čtyřnásobný olympijský vítěz v atletice Mo Farah či herec Danny Dyer.

První gól vstřelil Joe Cole, jenž bývalého dlouholetého parťáka z Chelsea Čecha pokořil "jesličkami".

Zápas nedopadl dobře pro kapitána Zbytku světa Bolta, jenž si při utkání přetrhl Achillovu šlachu. Osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman v běhu na 100 i 200 metrů, jenž ukončil atletickou kariéru v roce 2017, opustil trávník ve druhém poločase na nosítkách a nyní na Instagramu zveřejnil fotografii ze šatny s pravou novou v dlaze.

Mezi tisícovkami přání brzkého uzdravení od fanoušků nechyběl ani vzkaz od olympijského a světového šampiona Justina Gatlina. "Brácho, co to děláš?!? Už jsme v důchodu, pamatuješ," napsal někdejší Boltův rival.

Sedmatřicetiletý fenomenální sprinter Bolt ukončil kariéru v roce 2017 po mistrovství světa v Londýně. Rozloučil se bronzem na stovce, na níž triumfoval právě Gatlin.

 

Právě se děje

Další zprávy