Závodům v Brně dominovali jezdci BMW

ČTK
17. 6. 2007 17:08
Brno - Němec Jörg Müller byl nejúspěšnějším jezdcem brněnského podniku mistrovství světa cestovních vozů. V prvním závodu na jedenáct kol v neděli dojel druhý za Španělem Felixem Porteirem se ztrátou pouhých 259 tisícin sekundy.
Andy Priaulx (BMW 320si)
Andy Priaulx (BMW 320si) | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Druhý závod na deset kol na Masarykově okruhu vyhrál před Brazilcem Augustem Farfusem, jenž se dostal do čela průběžného
pořadí šampionátu. Müllerovi patří po desátém z 22 závodů druhé místo s odstupem čtyř bodů.

Na brněnské trati dominovaly vozy BMW. V prvním závodu zabraly první čtyři místa, v druhém první tři. Na stupně vítězů se prosadil i slavný Ital Alessandro Zanardi, který po amputaci dolních končetin závodí se speciálně upraveným vozem a první závod dokončil jako třetí.

O vedení v šampionátu přišel Brit Andy Priaulx, pro kterého skončil první závod už v úvodním kole po nezaviněné havárii. V druhém závodu se sice probil na sedmou příčku, ale první místo v průběžném pořadí neudržel a klesl na třetí pozici.

Výsledky:
První závod:
1. Porteiro (Šp./BMW 320si) 26:51,609, 2. Müller (Něm./BMW 320si) -0,259, 3. Zanardi (It./BMW 320si) -3,285.
Druhý závod: 1. Müller 22:42,008, 2. Farfus Jr. (Braz./BMW 320si) -0,812, 3. Porteiro -4,820.