V Indianapolisu mířilo utržené kolo na tribunu, vítězství se dočkal šampion IndyCar

ČTK rav ČTK, rav
28. 5. 2023 23:23
Legendární závod 500 mil Indianapolis vyhrál poprvé v kariéře Josef Newgarden. Během podniku vypsaného na 200 kol bylo blízko k tragédii.
Josef Newgarden slaví vítězství v závodě na 500 mil v Indianapolisu tradičně s lahví mléka místo šampaňského.
Josef Newgarden slaví vítězství v závodě na 500 mil v Indianapolisu tradičně s lahví mléka místo šampaňského. | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletý Američan Newgarden v závěru předjel Švéda Marcuse Ericssona, jenž těsně nedosáhl na obhajobu loňského vítězství.

Newgarden se dočkal triumfu v Indianapolis na dvanáctý pokus. Dvojnásobný šampion série IndyCar zajistil už 19. vítězství šéfovi svého týmu Rogeru Penskemu a první od roku 2019, kdy koupil závodiště Indianapolis Motor Speedway.

Stosedmý ročník Indianapolis 500 se rozhodl až v posledním kole, poté co byl závod potřetí zastaven kvůli haváriím. Při té nejdivočejší uletělo z monopostu Kyla Kirkwooda kolo a přeletělo tribunu plnou diváků. Nakonec trefilo jen automobil na parkovišti, incident se obešel bez zranění.

Po restartu se Newgarden prosmýkl kolem vedoucího Ercicssona a v závěrečných dvou zatáčkách první místo před 300 tisíci diváků udržel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy