Úvod Bohemia rallye zvládl nejlépe Pech

ČTK
14. 7. 2006 21:04
Sosnová - Úřadující domácí šampion Václav Pech s vozem Mitsubishi zvládl nejlépe vstup do pátého podniku mistrovství republiky v automobilových soutěžích, Bohemia rallye.

Největšího aplausu na úvodní divácké supererzetě na autodromu v Sosnové na Českolipsku se však dostalo Janu Kopeckému, který startuje s fabií WRC v takzvaném vloženém závodě Super Race.

Vozy nejvyšší kategorie A8 z rozhodnutí Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky nemohou na domácích tratích bojovat o nejvyšší příčky. Stejná pozornost byla upřena i ke Štěpánu Vojtěchovi, který se jako první v Česku představil za volantem Peugeotu 307 WRC.

Kopecký, Vojtěch a spol. v Sosnové absolvovali dva okruhy na rozdíl od účastníků domácího mistrovství, takže nebylo možné utvořit absolutní pořadí. V dalších dnech však jezdce všech kategorií čeká stejná trať. Vozy WRC ale pojedou až na konci startovního pole.

Hlavním aspirantem na oficiální vítězství v soutěži je Pech, který vyhrál předešlé dva podniky českého šampionátu. Na Bohemii však ještě nikdy v minulosti nevyhrál. "Člověk nemůže vyhrát vše, pak by neměl motivaci," usmíval se před začátkem rallye Pech.

Velmi rád by však tuto tradici letos změnil. I proto, že pokud se mu to podaří, dostane se do čela průběžného pořadí seriálu. Dosud vedoucí Achim Mörtl z Rakouska na startu chybí, neboť se o víkendu zranil při exhibičním závodě motokár.

Třiatřicátý ročník Bohemie, jejíž trať letos místo okolím Mladé Boleslavi vede hlavně na Liberecku, bude pokračovat dalšími třinácti rychlostními zkouškami v sobotu a v neděli. Vítězná i nejrychlejší posádka bude známa kolem 13. hodiny v neděli.

Neoficiální výsledky po 1 RZ:
Rallye Bohemia: 1. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:47,8, 2. Červenka, J. Volf (Mitsubishi Lancer EVO VIII) -0,8, 3. Prokop, Tománek (Citroën C2 S1600) -0,9, 4. Peták, Benešová (Renault Clio S1600) -1,2, 5. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -1,4, 6. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII) a Burkart, Geilhausenová (Něm./Citroën C2 S1600) všichni -1,7.
Super Race: 1. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia WRC) 3:17,8, 2. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 307 WRC) -5,1, 3. Schie, Bergsten (Nor./Ford Focus WRC) -10,0, 4. Paasonen, Vainikkä (Fin./Škoda Octavia WRC) -11,7, 5.  Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -15,3, 6. Donát, Dlouhý (Škoda Octavia) -23,7.

 

Právě se děje

Další zprávy