Krásky, které informují, i Landova nehoda. Podívejte se na fotografie z Barum rallye

Prohlédněte si fotogalerii z tradiční Barum Rallye, kterou potřetí za sebou opanoval Kopecký před Lukjaňukem a Krestou.
Město Zlín zažilo uplynulý víkend 47. ročník Barum rallye, pojďte se podívat jak vypadala bitva o titul.
Při slavnostním zahájení byly závodní vozy ze všech stran obklopeny fanoušky.
V pátek těsně před setměním vyjeli na trať závoďáci z minulosti, tisíce fanoušků v centru Zlína to doslova rozpumpovalo.
Ještě aby ne, pohled do historie motorsportu je vždy velice atraktivní
Foto: Jiří Šimeček
Sport Jiří Šimeček, Sport
27. 8. 2017 16:31
Prohlédněte si fotogalerii z tradiční Barum Rallye, kterou potřetí za sebou opanoval Kopecký před Lukjaňukem a Krestou.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy