Pilát na motorce přeskočil i letící aeroplán. Nejvíc si ale užívá show pro fanoušky

Pilát na motorce přeskočil i letící aeroplán. Nejvíc si ale užívá show pro fanoušky
Freestyle motokrosař Petr Pilát bude jednou z velkých hvězd na jubilejním 20. ročníku FMX Gladiator Games. To, že si tohle označení zaslouží, dokázal český akrobat na motorce třeba tím, jak před lety přeskočil letící letadlo šampiona Red Bull Air Race Kirbyho Chamblisse.
Jak ukazují záběry z kamery umístěné přímo na stroji, jsou skoky na motorce velmi nebezpečnou disciplínou. Ale i ta má svá pravidla a zákonitosti. Třeba druh triku si musí jezdec vybrat ještě před nájezdem na rampu, protože mu musí přizpůsobit třeba jeho délku i posed na stroji.
Základem úspěchu je trénink. Pro ten si Petr Pilát doma v Čerčanech vybudoval vlastní freestyle park s několika rampami. Jednu má pojízdnou na malém náklaďáčku, takže svoji "létající show" může provádět prakticky kdekoliv.
I když je to hlavně zábava, freestyle motokrosaři se utkávají v řadě soutěží. Petru Pilátovi se při nich daří, například v roce 2015 se stal evropským šampionem Night of Jumps.
Foto: Archiv Petra Piláta
Sport Sport
27. 5. 2022 19:14
Český freestyle motokrosař Petr Pilát bude jednou z atrakcí 20. ročníku tradiční akce FMX Gladiator Games, která se po dvouleté pauze vrací do pražské O2 areny. Podívejte se na jeho divoké triky i úspěšné závody.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ve Švédsku zemřela žena po útoku nožem během politického festivalu

Při tradičním setkání politiků s občany na švédském ostrově Gotland zemřela žena po útoku nožem. Policie v souvislosti s činem zatkla 33letého muže a nevylučuje politický motiv.

Policie podle agentury Reuters uvedla, že útok se odehrál poblíž místa, kde měla projev předsedkyně Strany středu Annie Lööfová. Do vazby byl vzat muž podezřelý z vraždy.

Deník Aftonbladet s odvoláním na své zdroje uvedl, že muž měl vazby na neonacistickou scénu. Policie tyto informace dosud nepotvrdila, podle deníku však uvedla, že politický motiv nevylučuje.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

ČOI zjistila během karlovarského festivalu pochybení u poloviny restaurací 

Česká obchodní inspekce provedla v Karlových Varech od začátku letošního ročníku filmového festivalu zatím tři desítky kontrol restaurací a barů. Pochybení inspektoři zjistili téměř v polovině případů. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení míry u nápojů a hmotnosti u pokrmů. O průběžném výsledku kontrol dnes informoval web iROZHLAS.cz a Česká televize.

V jedné z restaurací v centru Karlových Varů byl inspektorům naúčtovaný džbánek vody, který ale obsluha nepřinesla. V dalším z kontrolovaných podniků zase nenalili správnou míru alkoholických nápojů.

Podle České televize se pokuty zatím nejčastěji pohybovaly mezi 5000 a 7000 korunami. Ve správním řízení to může být až pět milionů korun, dodala ČT.

Zdroj: ČTK
Další zprávy