Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek, kub
2. 1. 2010 22:39
Čtyřkolkář Macháček po první etapě třetí
Tatra Aleše Lopraise

Praha - Aleš Loprais s tatrou začal hned v úvodu 32. ročníku Rallye Dakar naplňovat své ambice. Úvodní část dokončil na druhém místě se ztrátou 27 sekund na vedoucího Rusa Vladimira Čagina s kamazem.

V první etapě letošního Dakaru z argentinského Buenos Aires do Cordóby se dařilo také českému čtyřkolkáři Josefu Macháčkovi na yamaze, který dojel do cíle jako třetí.

Pětinásobný vítěz legendárního závodu zaostal za vítězným Polákem Rafalem Sonikem o 2:34 minuty. Druhý skončil domácí hrdina Marcos Patronelli.

Rallye Dakar je zahájena. Prolog míří do města Colón
Obrazem: Argentina je znovu na nohou. Začala Rallye Dakar

V kategorii motocyklů zvládl úvodní díl nejrychleji Francouz David Casteu před krajanem Cyrilem Despresem. Český závodník Martin Macek dorazil do Cordóby na 25. místě se ztrátou jedenáct a půl minuty.

V závodě automobilů se z Čechů nejvíce dařilo osmnáctému Miroslavu Zapletalovi, který dojel za vítězným Španělem Juanem Romou o čtyři hodiny později.

Trasu první etapy museli organizátoři operativně zkrátit. Některé brody totiž nebyly kvůli zvýšenému průtoku vody sjízdné.