Loeb vyhrál Italskou rallye, Prokop skončil čtrnáctý

8. 5. 2011 14:30
Loeb zvýšil svůj náskok v čele mistrovství světa
Sébastien Loeb
Sébastien Loeb | Foto: Aktuálně.cz, Radek Pecák

Olbia - Sedminásobný šampion Francouz Sébastien Loeb vyhrál Italskou rallye a zvýšil svůj náskok v čele seriálu mistrovství světa. Tovární pilot Citroënu porazil dotírajícího Fina Mikku Hirvonena o 11 sekund, třetí skončil Nor Petter Solberg.

Martin Prokop s fordem byl čtrnáctý.

Sedmatřicetiletý Loeb kraloval na Sardinii počtvrté a celkově si připsal už 64. triumf v kariéře. Vedení v Italské rallye se ujal v pátek po čtvrté erzetě a už ho nepustil.

VIDEO Po první etapě Italské rallye vede Loeb
VIDEO Loeb vede Italskou rallye i po druhé etapě

Hirvonen se po pátečním defektu snažil dnes ještě soutěž zdramatizovat, z téměř půlminutové ztráty ukrajoval, ale na více než jedenáct sekund se francouzské legendě nepřiblížil.

"Mikko se na konci hodně na nás tlačil. Museli jsme riskovat a na některých místech trochu ztratili, protože jsme museli čistit trať. Ale byl to krásný a tvrdý souboj," ocenil Loeb, který po pátém ze třinácti podniků má na Hirvonena náskok sedmi bodů.

Smůlu měl dnes vítěz předchozích dvou rallye v Portugalsku a Jordánsku Francouz Sébastien Ogier. V předposlední erzetě poškodil zavěšení levého zadního kola a na bronzovou pozici musel pustit Solberga.

Prokop s navigátorem Janem Tománkem vypadli po sobotní druhé etapě z elitní desítky po problémech s posilovačem řízení a penalizaci 40 sekund a ze 14. místa už si dnes nepolepšili. Na Loeba v konečném pořadí ztratili patnáct a půl minuty.

1. Loeb, Elena (Fr./Citroën DS3) 3:45:40,9, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -11,2, 3. P. Solberg, Patterson (Nor.,Brit./Citroën DS3) -23,8, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën DS3) -1:31,5, 5. Östberg, Andersson (Nor.,Švéd./Ford Fiesta RS) -2:42,6, 6. Sordó, Del Barrio (Šp./Mini Cooper) -3:27,6, ...14. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta S2000) -15:28,2.