Očima závodního pilota. Projeďte si závod do vrchu z pohledu jezdce Lamborghini

rav rav
12. 5. 2022 21:02
Podívejte se, co viděl Jiří Mičánek v Lamborghini na trati závodu do vrchu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou.
Jiří Mičánek v Lamborghini na trati závodu do vrchu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. | Video: Buggyra

Video týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra ukazuje, jak si jeho pilot Jiří Mičánek poradil s jednou z nejslavnějších českých tratí v rámci závodů do vrchu.

Zkušený jezdec tentokrát dostal kameru na helmu, takže je možné vidět jízdu z jeho pohledu.

Za pozornost stojí například to, jak si brněnský závodník hlídá občasnými pohledu vpravo periferní vidění. Náročné je i řízení jeho výkonného Lamborghini, kdy musí mít vůz neustále pod kontrolou a nesmí ani na okamžik přestat pevně svírat volant.

Snaha se vyplatila. Závodník a manažer týmu v jedné osobě obhájil loňské celkově druhé umístění ve skupině 2 a navíc vůbec poprvé zajel na legendární trati čas pod jednu minutu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy