14. 6. 2009 13:54
Druhý skonšil Sébastiene Ogiere
Takhle zničil v Řecku svůj vůz Sebastien Loeb
Takhle zničil v Řecku svůj vůz Sebastien Loeb | Foto: Václav Rojík

Lutraki  - Suverénním vítězem Akropolis rallye se stal finský jezdec Mikko Hirvonen s fordem. Osmadvacetiletý vicemistr světa v neděli vyhrál sedmý podnik sezony s náskokem téměř půldruhé minuty před Francouzem Sébastienem Ogierem s citroënem.

Loňský vítěz juniorského šampionátu se prosadil mezi elitou na stupně vítězů poprvé v kariéře.

Třetí skončil navzdory pátečnímu "výletu" z trati a velké ztrátě Fin Jari-Matti Latvala s dalším fordem, který vyhrál předchozí Italskou rallye.

Hirvonen si připsal osmé vítězství v kariéře. V letošní sezoně triumfoval poprvé a v průběžném pořadí seriálu snížil svou ztrátu na vedoucího Francouze Sébastiena Loeba z Citroënu na sedm bodů. Pětinásobný mistr světa a obhájce prvenství v Řecku skončil v úvodu druhé etapy, kdy zle havaroval a musel odstoupit.