Enge vyhrál svou kategorii v závodech Le Mans v Utahu

ČTK
16. 7. 2006 12:20
Český automobilový závodník Tomáš Enge společně s Britem Darrenem Turnerem vyhrál kategorii GT1 v sobotní Grand Prix Utahu ve vytrvalostní sérii Le Mans.

V Salt Lake City se svým vozem Aston Martin obsadili v absolutním pořadí sedmou příčku a mezi vozy stejné třídy byli nejrychlejší. V dějišti zimních olympijských her z roku 2002 jako první usedl za volant Turner, který dokázal vybudovat náskok. Když předal v 29. kole vůz českému závodníkovi, Enge se ještě stihl vrátit na vedoucí pozici. Bez větších problémů pak odjel v čele zbytek závodu. "Dnes jsme měli brilantní vůz a výborné nastavení. Rovněž pneumatiky byly tento víkend skvělé, fungovaly od začátku až do konce," uvedl Enge na internetových stránkách agentury BPA. Příští závod se pojede 22. července v Portlandu.