15. 10. 2007 10:20
Německou válku značek vyhrálo Audi
Mattias Ekström slaví titul šampiona v DTM.
Mattias Ekström slaví titul šampiona v DTM. | Foto: DTM

Hockenheim - Až poslední závod rozhodl o letošním šampionovi prestižního německého šampionátu cestovních vozů DTM.

V Hockenheimu sice před 152 000 diváky vyhrál Jamie Green s Mercedesem, ale třetím místem si zajistil druhý titul v kariéře Mattias Ekström s Audi.

Za Britem, jenž vyhrál druhou Grand Prix po sobě, dojel na druhé příčce Ekströmův značkový kolega Timo Scheider.

Válka gigantů v DTM pokračuje: Audi odvolalo vozy - čtěte ZDE

Ve finále dramatické sezony Ekström proťal cílovou pásku jen o 0,4 vteřiny před svým největším rivalem Bruno Spenglerem s Mercedesem. Kanaďan skončil v konečném hodnocení druhý se ztrátou tří bodů.

"Obhájit titul je neuvěřitelné," radoval se Švéd, který jel v roce 2005 také Švédskou rallye za volantem Škody Fabia WRC.

Letošní sezona byla ve znamení nevybíravých střetů mezi oběma zúčastněnými automobilkami.

Vše vyvrcholilo v předposledním závodě v Barceloně, kde vedení Audi odvolalo všechny své vozy devět kol před koncem závodu kvůli nespokojenosti s ostrou jízdou soupeřů od Mercedesu.

1. Jamie Green Mercedes C-Klasse 1:1:19.948 hod.