Fanfáry pro tři kamiony. Buggyra před Rudolfinem představila Tatry pro Dakar

rav rav, Buggyra
25. 11. 2022 12:29
Tým Buggyra ukázal fanouškům své kamiony pro Rallye Dakar v centru Prahy před Rudolfinem.
Prezentace kamionů Tatra týmu Buggyra Racing před Rallye Dakar v centru Prahy před Rudolfinem. | Video: Buggyra

Bylo to normální rušné čtvrteční dopoledne v centru Prahy. Ale přesto se náhodní kolemjdoucí na chvíli zastavili a nevěřili vlastním očím: na plochu před budovou Rudolfina postupně najely tři závodní Tatry.

Další překvapení pak následovalo, když členům závodních týmů velkých náklaďáků doplněných o sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy startující v buginách zahrály slavnostní fanfáry členové dechové sekce České filharmonie.

Tým Buggyra na tomto netradičním místě, orámované kulisou majestátního Pražského hradu, předvedl své speciály pro blíží se 45. ročník Rallye Dakar.

Do týmu se vrací "ztracený syn" Jaroslav Valtr, který v Tatře v barvách Buggyry dojel v roce 2016 osmý. Zkušený jezdec bude v kategorii kamionů týmovou jedničkou. Druhou Tatru Phoenix bude pilotovat Slovák Róbert Kasák.

Vůbec poprvé bude mít Buggyra svého zástupce i v klání Dakar Classic, které bude už třetím rokem doprovodnou součástí rallye. Součástí posádky repliky Tatry Puma - tedy vozu, v němž níž Karel Loprais závodil na přelomu tisíciletí -   bude jeho bývalý navigátor, dnes už 72letý Josef Kalina.

"Jsem spokojený, protože se mi sloučilo dohromady několik příjemných věcí. Jedu Dakar Classis s Tatrou Puma, což byl vždycky můj zamilovaný auťák. Jedu v česko-slovenské posádce, v česko-slovenském týmu a zároveň se vracím do Buggyry," uvedl legendární kopilot, který bude v Saúdské Arábii navigovat slovenského pilota Radovana Kazarku.

Rallye Dakar startuje 31. prosince a po 14 odjetých etapách skončí v saúdskoarabském Dammámu 15. ledna. Podrobné detaily trati pořadatel oznámí příští čtvrtek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy