Paráda od Messiho. Argentinská hvězda pomohla ukončit čekání Miami na vítěztsví

14. 4. 2024 11:30
Lionel Messi pomohl v MLS krásným gólem k vítězství Miami 3:2 před více než 72 tisíci diváky na hřišti Kasasu City, kterým Inter ukončil po pěti soutěžních zápasech sérii bez výhry.
MLS: Lionel Messi (Inter Miami CF)
MLS: Lionel Messi (Inter Miami CF) | Foto: Reuters

Kapitán argentinských mistrů světa, jehož v minulých týdnech trápilo svalové zranění, odehrál celé utkání poprvé od 7. března.

Šestatřicetiletý Messi se trefil v 51. minutě, dalekonosnou ranou zpoza půlkruhu nad pokutovým územím poslal svůj tým do vedení 2:1. Jeden z nejlepších fotbalistů historie vstřelil pátý gól v pátém ligovém startu.

Messiho parádní trefa:

Krátce nato sice vyrovnal svou druhou trefou v zápase Erik Thommy, ale v 71. minutě rozhodl o vítězství hostů z Floridy uruguayský kanonýr Luis Suárez.

Inter Miami si připsal první výhru po měsíci, během nějž mimo jiné vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů CONCACAF. Po devíti odehraných duelech je tým těsně v čele tabulky Východní konference.

Zápas se hrál na vyprodaném Arrowhead Stadium, domovském stánku aktuálních vítězů Super Bowlu Kansas City Chiefs, jejichž hvězdný quarterback Patrick Mahomes nechyběl v hledišti. Návštěva 72.610 diváků byla čtvrtá nejvyšší v historii MLS.