ME v plavání

Van Rouwendaalová špatně odbočila a plavala o 200 metrů víc než soupeřky. Přesto byla na ME druhá
Ostatní sporty

Sharon van Rouwendaalová se zbytečnou chybou připravila o čtvrtý titul mistryně Evropy v dálkovém plavání ze čtyř startů v Glasgow.
Benešová doplavala na ME sedmnáctá v závodě na 10 km

Druhá česká reprezentantka Lenka Štěrbová doplavala na 23. příčce. V závodě mužů skončili Češi až za nejlepší dvacítkou.
Baumrtová a Svěcená poplavou na ME semifinále, postoupila i Svěcená. Benešová má životní šesté místo

Českým plavcům se na mistrovství Evropy v rozplavbách dařilo.
Micka se na ME dostal do finále i na kraulařské osmistovce

Třiadvacetiletý český reprezentant postoupil z rozplaveb čtvrtým nejlepším časem
Česká rekordmanka Baumrtová si finále stovky nezopakuje, v semifinále byla až desátá

Plavkyně Simona Baumrtová skončila v semifinále na ME v Glasgow desátá s časem 1:00,49 a ve finále závodu na 100 metrů bude chybět.
Baumrtová postoupila na ME do semifinále znakařské stovky

V rozplavbách skončila šestadvacetiletá česká rekordmanka časem 1:00,29 na desátém místě.
Místo útoku na finále přišlo zklamání. Závadová zaostala za svým rekordem o 11 sekund

Pětadvacetiletá rodačka z Ostravy se přitom cítila v první polovině trati dobře. "Pak jsem otočila a jako kdyby mi došly síly," uvedla po závodě.
Kraulař Micka poplave na ME finále čtyřstovky, Závadová předvedla faux pas

Jan Micka postoupil do finále se sedmým časem. Závadová naopak zaostala o 11 sekund za svým rekordem.
Dopingová kontrola u ní byla i den před maturitou. Teď jede Svěcená bořit vlastní maxima na ME

Raději se místo tréninku učila, aby měla maturitu co nejdříve za sebou. I přesto se plavkyně Lucie Svěcená stihla kvalifikovat na srpnové ME.
Nejdřív schůzka s papežem, teď ME a za pár dní svatba. Baumrtová prožívá léto nabité událostmi

Nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová se chystá na blížící se mistrovství Evropy. A také svatbu.
Posila pro evropský šampionát. České barvy ve Skotsku ponese Američanka Apostalonová

Američanka Anika Apostalonová získala i české občanství a může po schválení evropskou plaveckou federací startovat v Glasgow na mistrovství Evropy.
Seemanová vytvořila na ME nový český rekord a je v semifinále kraulařské padesátky

Česká plavkyně Barbora Seemanová zaplavala v rozplavbě v závodě na 50 metrů volným způsobem čas 24,89 sekundy, čímž stanovila nový český rekord.
Plavkyně Horská byla na ME šestá v polohovce na 200 metrů

Finále na 50 metrů uniklo znakařce Simoně Baumrtové, jež skončila časem 26,77 sekundy jedenáctá.
Horská zabojuje v polohovce o medaili. Baumrtová a Svěcená poplavou semifinále

Simona Baumrtová postoupila do do semifinále znakařské padesátky na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Kodani.
Znakařka Baumrtová byla na ME v krátkém bazénu pátá na stovce

Simona Baumrtová startovala ve finále v první dráze, od bronzové Marie Kameněvové z Ruska ji dělilo zhruba čtvrt sekundy.
Baumrtová by chtěla na ME v Kodani zopakovat výkon ze světového šampionátu

Již za necelých deset dní začíná plavecké mistrovství Evropy v Dánsku a chybět na něm nebude ani česká naděje Simona Baumrtová.
Polohové štafetě plavkyň na ME těsně unikla medaile, Chocová byl osmá

Česká čtveřice zaostala časem 4:02,73 za třetími Finkami o 1,24 sekundy, na suverénní Británii ztratila více než čtyři sekundy
České plavkyně jsou na ME ve finále polohové štafety

České plavkyně se na mistrovství Evropy v Londýně probojovaly do finále polohové štafety na 4x100 metrů.
Plavkyně Chocová postoupila sedmým časem do finále ME

Semifinále bylo konečnou pro Barboru Závadovou na její doplňkové trati 200 m motýlek. Sedmá žena z dlouhé polohovky postoupila z rozplaveb jako…
Plavec Micka skončil na ME čtvrtý na 800 m v novém českém rekordu

Plavec Jan Micka skončil na mistrovství Evropy v Londýně čtvrtý na 800 metrů volný způsob v novém českém rekordu 7:50,38 minuty.