Benešová doplavala na ME sedmnáctá v závodě na 10 km

9. 8. 2018 17:09
Druhá česká reprezentantka Lenka Štěrbová doplavala na 23. příčce. V závodě mužů skončili Češi až za nejlepší dvacítkou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Glasgow - Dálková plavkyně Alena Benešová obsadila na mistrovství Evropy v Glasgow 17. místo na trati 10 kilometrů a nenavázala na životní šestou příčku ze středečního polovičního závodu. Druhá česká reprezentantka Lenka Štěrbová doplavala na 23. příčce. V závodě mužů skončili Češi až za nejlepší dvacítkou. Vít Ingeduld doplaval jednadvacátý, Matěj Kozubek byl v cíli dvaatřicátý.

Další zlato na šampionátu získala vítězka pětky Sharon van Rouwendaalová. Olympijská šampionka z Nizozemska vyhrála o 7,3 sekundy před Italkou Giulií Gabrielleschiovou. Benešová zaostala za vítězkou o 6:03,4 minuty.

Dvacetiletá česká naděje přitom i dnešní závod v chladných vodách jezera Loch Lomond rozjela výborně. Od začátku se držela v popředí a až do zhruba osmého kilometru bojovala ve skupince o šesté místo s asi minutovou ztrátou za vedoucí Van Rouwendaalovou. Pak ale odpadla.

"Chtěla jsem se zkusit udržet - stejně jako včera - ale asi jsem nějak podcenila své síly. Riskla jsem to, ale moc se mi ten dnešní závod nepovedl. Místo rukou jsem pak měla kladiva, která se jen točila," uvedla Benešová.

Ingeduld se mezi muži ve stejně dlouhém závodu postupně posouval vpřed. Na vítězného Ferryho Weertmana z Nizozemska, jenž doplaval ve stejném čase s vítězem středečního klání na pět kilometrů a dnes druhým Maďarem Kristófem Rasovszkým, ztratil minutu a 23 vteřin. Kozubek nabral více než tříminutové manko.