Číslo 52 definitivně končí. To byly roky na motorce Lukáše Peška

Jedním z vrcholů kariéry Lukáše Peška bylo třetí místo před domácími fanoušky v Brně v závodě MS třídy do 125 ccm. Uplynulo od něj už deset let.
Lukáš Pešek se ve 31 letech rozhodl definitivně ukončit svoji bohatou závodnickou kariéru, během níž vyhrál dva závody světového šampionátu ve třídě do 125 ccm, jezdil i ve třídách do 250 ccm, Moto2 a MotoGP a byl také na stupních vítězů podniku MS ve vytrvalostních závodech.
Celou závodní kariéru Peška doprovázela přezdívka Česílko. Tu zdědil po svém otci, který mu už ve třech letech postavil první motokrosový stroj.
Rodák z Prahy se ale brzy přeorientoval na silnici a v 15 letech se stal poprvé českým mistrem třídy do 125 ccm. V roce 2002 debutoval ve světovém šampionátu na domácí Grand Prix v Brně. V následující sezoně nahradil v týmu Yamaha Kurz na devět Velkých cen zraněného Jaroslava Huleše.
Nejlepší roky své závodnické kariéry prožil na stroji značky Derbi. Což byla ve skutečnosti jen přejmenovaná Aprilia. Tedy něco jako dnes Mahindra a Peugeot, na němž v MS závodí Jakub Kornfeil.
Radek Vičík Radek Vičík
11. 7. 2017 18:34
Připomeňte si s námi kariéru motocyklového závodníka Lukáše Peška, který definitivně ukončil závodní činnost.