Ledecká se zlepšuje. Ve sjezdu ve Val d'Isere dojela šestnáctá, nejlépe po zranění

16. 12. 2023 12:40
Ester Ledecká obsadila 16. místo ve sjezdu na Světovém poháru ve Val d'Isere a vybojovala nejlepší umístění od návratu k lyžování po zranění klíční kosti. Trojnásobná olympijská vítězka vylepšila v disciplíně o šest příček umístění z týden starého závodu ve Svatém Mořici. Při absenci Američanky Mikaely Shiffrinové triumfovala Švýcarka Jasmine Fluryová.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Druhý sjezd sezony byl ve francouzském středisku přerušen po pádu Kanaďanky Stefanie Fleckensteinové. Šestadvacetiletá závodnice upadla ve vysoké rychlosti krátce před cílem a byla transportována do nemocnice.

Osmadvacetiletá Ledecká vyrazila na trať jako desátá v pořadí. Do cíle dojela průběžně osmá se ztrátou 1,47 sekundy na Fluryovou. Pražská rodačka poté klesla o dalších osm míst. Od první desítky ji dělilo 44 setin.

"Závod se mi docela líbil. Bohužel mám ale přes tři týdny nějakou virózu. Už jsem měla i tři dny nasazená antibiotika, ale zatím se to moc nezlepšuje. Jsem jako mátoha, trochu tahám nohy z medu a jsem docela ráda, že nedělám běžky. To bych asi dnes nedala," řekla v nahrávce pro média Ledecká.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018, která vynechala loňskou sezonu kvůli komplikovanému zranění klíční kosti, zaznamenala nejlepší výsledek v sezoně. Vedle 22. místa ve sjezdu ve Svatém Mořici byla ve stejném středisku 23. v superobřím slalomu.

"Závod byl fajn. Jsem ráda, že mám za sebou další jízdu. Je to pro mě dost důležité, abych hodně jezdila a dostala se do těchto těžkých tratí. Byla to dobrá jízda, ale potřebovala bych na ní ještě víc sil," uvedla Ledecká

Lehce také vylepšila umístění z pátečního tréninku, kde byla sedmnáctá. "Snažím se zlepšovat každou jízdou. Blbě se mi ale dýchá a bolí mě svaly. Tři týdny kašlu a bohužel se nám to zatím nedaří dostat pod kontrolu. Budu bojovat. Zítra je další závod a pak se vrhnu na snowboard," doplnila.

Stupně vítězů obsadily závodnice, které vystartovaly v úplném úvodu. Triumfovala úřadující mistryně světa Fluryová, která jela s číslem 6. Krajanka Joana Hählenová na druhé pozici na ni ztratila 22 setin, třetí byla Rakušanka Cornella Hütterová.

Program ve Val d'Isere by měl v neděli uzavřít superobří slalom.

SP v sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Ženy - sjezd: 1. Fluryová 1:43,37, 2. Hählenová (obě Švýc.) -0,22, 3. Hütterová (Rak.) 0,24, 4. Goggiaová (It.) -0,44, 5. Štuhecová (Slovin.) -0,73, 6. Nuferová (Švýc.) -0,76, …16. Ledecká (ČR) -1,47. Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 10 závodů): 1. Goggiaová 130, 2. Fluryová 113, 3. Hütterová 110, 4. Shiffrinová (USA) 100, 5. Brignoneová (It.) 92, 6. Hählenová 86, …20. Ledecká 24.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 43 závodů): 1. Shiffrinová 620, 2. Brignoneová 457, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) 429, 4. Vlhová (SR) 391, 5. Goggiaová 336, 6. Hectorová (Švéd.) 296, …49. Dubovská 38, 55. Ledecká 32, 91. Jelínková (všechny ČR) 2.