"Zdraví je přednější." Štafeta čtvrtkařek si na olympijský limit musí počkat

ČTK ČTK
9. 6. 2024 13:14
Čtvrtkařka Lada Vondrová nebude pokračovat na atletickém mistrovství Evropy. Kvůli nemoci nenastoupí do dnešního semifinále individuálního závodu ani ženské štafety na 4×400 metrů. Oznámil to Český atletický svaz.
Lada Vondrová
Lada Vondrová | Foto: Reuters

Odstoupení Vondrové znamená velké komplikace zejména pro štafetu, která chtěla v Římě zabojovat o účast na olympijských hrách v Paříži.

Dlouhodobě nejlepší česká čtvrtkařka Vondrová se s dýchacími problémy potýkala už od štafetového mítinku na Bahamách, kde se na začátku května štafeta snažila na OH kvalifikovat marně.

Navzdory zdravotním problémům Vondrová závodila a na ME v pátek byla u šestého místa české smíšené štafety.

Do semifinále závodu na 400 metrů, kam byla nasazená, už na doporučení reprezentační lékařky Karolíny Velebové nenastoupí, protože má respirační obtíže spojené s horečkou.

"Mrzí mě, že Lada nebude startovat, ale zdraví je přednější," uvedl reprezentační šéftrenér Pavel Sluka.

Vondrová měla být oporou štafety čtvrtkařek, která by potřebovala vylepšit čas z Baham, aby mohla pomýšlet na účast pod pěti kruhy. Český výkon 3:27,76 minuty je o 47 setin pomalejší než čas Nigérie, která aktuálně drží poslední postupovou pozici.

Ke čtrnácti štafetám z Baham se přidají jen dvě kvarteta s nejrychlejšími časy. Nominační období se uzavře na konci června.

 

Právě se děje

Další zprávy