Konečně výhra. West Ham si oddechl, zdolal 4:2 Brentford a poprvé letos zvítězil

26. 2. 2024 23:29
Fotbalisté West Hamu vítězstvím 4:2 v anglické lize nad Brentfordem ukončili po šesti zápasech sérii bez výhry a poprvé v roce 2024 naplno bodovali.
Tomáš Souček (číslo 28) slaví s parťákem z West Hamu Jarrodem Bowenem gól v síti Brentfordu | Foto: Reuters

V dresu Hammers před zraky reprezentačního trenéra Ivana Haška odehráli celý zápas Tomáš Souček a Vladimír Coufal, hattrickem se blýskl Jarrod Bowen.

West Ham letos včetně poháru nevyhrál osm zápasů za sebou a v posledních třech duelech vyšel bodově naprázdno, do střetnutí s Brentfordem ale vlétl sebevědomě.

První šanci zápasu ve 4. minutě ještě Souček neproměnil a zblízka překopl branku, ovšem hned minutu nato poprvé skóroval Bowen, jenž zakončil parádní kombinaci, na níž se podílel i Souček, když skvělou zasekávačkou vyřadil ze hry dva protihráče.

Anglický útočník čekal na gól dva měsíce a dlouhý půst si znovu vynahradil už v 7. minutě. Znovu u toho byl Souček, jenž akci rozjel přesnou kolmicí, a završila ji Coufalova přihrávka a Bowenovo neomylné zakončení na 2:0. Záhy ovšem snížil Neal Maupay.

Po přestávce Bowen dokončil hattrick hlavičkou v 63. minutě a šest minut nato zvýšil vedení West Hamu krásnou střelou do horního růžku branky Emerson Palmieri.

V 82. minutě upravil na 2:4 střídající Yoane Wissa, víc však už "Kladiváři" a jejich gólman Alphonse Areola hostům nedovolili.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

West Ham - Brentford 4:2 (5., 7. a 63. Bowen, 69. Palmieri - 13. Maupay, 82. Wissa).

20. Sheffield United 26 3 4 19 22:66 13

Poznámka: Everton přišel o 6 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Girona se vrátila před Barcelonu

Fotbalisté Girony ve druhém poločase pokořili třikrát Vallecano a po 26. kole se vrátili před Barcelonu na druhé místo. Na Real Madrid ztrácejí po vítězství 3:0 šest bodů, výhry se překvapení španělské ligy dočkalo po třech zápasech. O góly se postarali dvakrát v nastavení brazilský útočník Sávio a krátce po poločasové pauze Ukrajinec Viktor Cygankov.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Girona - Vallecano 3:0 (90.+1 a 90.+6 Sávio, 52. Cygankov).

Dybala hattrickem srazil FC Turín

Argentinský fotbalista Paolo Dybala vstřelil první hattrick v dresu AS Řím a pomohl svému týmu ve 26. kole italské ligy k vítězství 3:2 nad FC Turín. Klub z hlavního města si pojistil šesté místo v tabulce a přiblížil se na rozdíl dvou bodů páté Atalantě Bergamo.

Třicetiletý Dybala si otevřel střelecký účet ve 42. minutě proměněným pokutovým kopem. Hosté sice do přestávky vyrovnali díky hlavičce Duvána Zapaty, ale argentinský mistr světa poslal Římany dalšími dvěma trefami do dvoubrankového náskoku. V 57. minutě Dybala napřáhl daleko za vápnem a zaskočil gólmana Vanju Milinkoviče-Saviče a hattrick zkompletoval v 69. minutě střelou z úhlu po narážečce s Romeluem Lukakuem.

FC Turín v 88. minutě snížil po vlastním gólu Deana Huijsena, ale na vyrovnání už nedosáhl.

AS Řím pod vedením klubové legendy Daniele De Rossiho, jenž v polovině ledna vystřídal odvolaného Josého Mourinha, vyhrál pátý ze šesti ligových zápasů. K tomu přešel přes Feyenoord v play off Evropské ligy.

V duelu o sedmé místo otočila Fiorentina v druhém poločase utkání s Laziem Řím a doma zvítězila 2:1. Český záložník Fiorentiny Antonín Barák přišel na trávník v 80. minutě, skóre už se poté neměnilo.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

AS Řím - FC Turín 3:2 (42. z pen., 57. a 69. Dybala - 44. Zapata, 88. vlastní Huijsen), Fiorentina - Lazio Řím 2:1 (61. Kayode, 69. Bonaventura - 45. Luis Alberto).

1. Inter Milán 25 21 3 1 63:12 66
2. Juventus Turín 26 17 6 3 41:19 57
3. AC Milán 26 16 5 5 50:32 53
4. Boloňa 26 13 9 4 39:23 48
5. Bergamo 25 14 4 7 47:24 46
6. AS Řím 26 13 5 8 48:32 44
7. Fiorentina 26 12 5 9 39:30 41
8. Lazio Řím 26 12 4 10 32:28 40