KHL po tragédii začala. Poprad v premiéře prohrál

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
12. 9. 2011 21:10
Salavat v úvodním zápase sezony porazil Mytišči 5:3
Tomáš Netík

Praha - Minutou ticha za nedávno zesnulé hokejisty týmu Jaroslavli a soubojem o Pohár Lokomotivu mezi Ufou a Atlantem Mytišči začala v pondělí novou sezonu Kontinentální hokejová liga (KHL).

Tradiční souboj mezi vítězem loňského ročníku a poraženým finalistou, dříve známý jako "Otevírací pohár", byl nově přejmenován právě na počest týmu Lokomotivu Jaroslavl, jenž minulý týden postihlo tragické letecké neštěstí.

Pohár Lokomotivu v pondělí nakonec ukořistil podruhé v historii loňský šampion z Ufy, ač s Atlantem prohrával po první třetině 0:3. Rozhodující branku na 4:3 vstřelil ve 49. minutě Igor Grigorenko, který vítězství ještě v závěru pojistil střelou do prázdné branky.

Zemřel i poslední hokejista Jaroslavle. Rus Galimov
KHL pustila extralize žilou. Do Ruska odteklo 141 gólů
Hokejisté Jaroslavle nebudou hrát letošní ročník KHL
Lev v přípravě trhal soupeře. Na KHL je prý připraven

V pondělí se poprvé v KHL představil HC Lev Poprad, ale premiéra se mu příliš nevyvedla. Tým „Lva" prohrál na domácím kluzišti s Metallurgem Magnitogorsk 2:4. Pohledné utkání rozhodla druhá třetina, v níž domácí inkasovali tři branky.

Slovenský klub poté sice protrhl střeleckou smůlu, ovšem na víc než zdramatizování zápasu dva góly kapitána Luboše Bartečka nestačily. V závěrečné minutě navíc Magnitogorsk svoji výhru pojistil trefou do prázdné branky.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Novokuzněck 3:2 po sam. nájezdech, Ufa - Atlant Mytišči 5:3Čerepovec - Dynamo Moskva 3:1, Viťaz Čechov - Nižnij Novgorod 0:3, CSKA Moskva - Chanty Mansijsk 3:2, Dinamo Minsk - Omsk 4:1 (Irgl a Pivko oba 0+1), Lev Poprad - Magnitogorsk 2:4 (Hunkes 0+1 - Rolinek 0+1)