Zkušená Nash i hladoví mladíci. Čeští cyklokrosaři hodlají nadchnout Tábor

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 11. 2018 15:56
I s Kateřinou Nash, bývalou lyžařkou a v posledních letech úspěšnou cyklistkou, se příští sobotu uskuteční v Táboře další díl Světového poháru v cyklokrosu. "Před domácími fanoušky bude určitě hledat cestu na některou z nejvyšších příček," láká trenér Petr Dlask v rozhovoru pro Aktuálně.cz na start závodnice, která žije v USA, ale stále patří do reprezentačního týmu.
MS v cyklokrosu 2015, ženy: Kateřina Nash
MS v cyklokrosu 2015, ženy: Kateřina Nash | Foto: Václav Volf / fotovolf.com

Už je jisté, že Kateřina Nash nebude na startu chybět?

Přiletí už dnes a potvrdila start jak tento víkend na Českém poháru v Kolíně, tak i za týden v Táboře. Vzpomínám si, že svoji první medaili získala ještě jako juniorka v roce 1994 na mistrovství světa. Věnovala se i lyžování, ale od roku 2002 úspěšně střídá horská kola s cyklokrosem. Do letošní sezony vstoupila třetím místem na jednom ze závodů Světového poháru, stále patří do elitní světové společnosti a je jistě skvělé, že se po čase zase představí českým fanouškům.

Komu dáváte největší šance na přední umístění v kategorii mužů?

Hlavně si musíme uvědomit, že elitní skupinu tvoří Nizozemci a Belgičané, takže každé vítězství nad některým z jejich závodníků je velice cenné. Mohlo by se to podařit Michaelu Borošovi, který se v začátku sezony pohyboval v první desítce, ale pak se trochu hledal. Snad se mu to podaří právě na domácí půdě v Táboře. Podobné platí i na Jana Nesvadbu, jemuž se ve Švýcarsku daří, vyřešil počáteční zdravotní problémy a dostal se do dobré kondice.

Co pro vás Světový pohár v Táboře vlastně znamená?

Tábor je pro mě srdeční záležitost. Nejen já, ale i řada dalších českých cyklokrosařů tam předvedla spoustu vydařených vystoupení a získala mnoho medailových ocenění. Rád bych především s nadějnými mladíky v této tradici pokračoval.

Myslíte si, že na některý z cenných kovů dosáhnou vaši svěřenci i letos?

Věřím, že radost budeme mít nejméně z jedné medaile. Především junioři letos potvrdili, že jsou schopni konkurovat i těm nejlepším.

Který výsledek vám v této kategorii v letošní sezoně udělal zatím největší radost?

Určitě třetí místo Tomáše Ježka na Světovém poháru v Bernu. Psychicky tento úspěch pomohl celému týmu, v němž je vyrovnaná skupina čtyř až pěti chlapců. Dva z nich závodí v této kategorii druhým rokem, ostatní teprve prvním, ale všichni jsou hladoví po co nejlepších výsledcích, což jistě potvrdí i v Táboře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy