Nash v Německu spadla v prvním kole, přesto nakonec dojela čtvrtá

25. 11. 2017 16:33
Ani brzký pád nezastavil Kateřinu Nash v německém Zevenu.
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK

Zeven - Česká cyklokrosařka Kateřina Nash skončila navzdory pádu čtvrtá v závodu Světového poháru v německém Zevenu a o dvě příčky vylepšila umístění ze své předchozí evropské premiéry v seriálu v Bogense.

V soutěži juniorů obsadil druhé místo Tomáš Kopecký, jenž tak navázal na výhru z minulého týdne v Dánsku a potřetí za sebou vystoupal na stupně vítězů.

První porážku v sezoně utrpěl v pátém závodu v hlavní mužské kategorii Mathieu van der Poel. Dosud suverénní Nizozemec musel ve druhém kole řešit problémy s řetězem a manko už nedotáhl. Z vítězství se radoval Belgičan Wout van Aert, úřadující mistr světa porazil druhého Van der Poela o 47 sekund. Nejlepší z českých jezdců Michal Boroš, jenž se také v průběhu závodu nevyhnul karambolu, byl patnáctý.

Nash, jež vyhrála úvodní podnik seriálu v Iowa City, se ocitla na zemi hned v prvním kole a musela dotahovat. Za Belgičankou Sanne Cantovou nakonec zaostala o 43 sekund, od stupňů vítězů ji dělilo 20 vteřin. Mistryně světa Cantová vyhrála v SP počtvrté za sebou a suverénně vede průběžné pořadí. Nash, která po dvou startech v USA první závod SP v Evropě v říjnu vynechala, je pátá.

Kopecký v závodě prohrál o 16 sekund s Nizozemcem Pimem Ronhaarem a soupeři po třetím závodu sezony přepustil i vedení v SP. V soutěži jezdců do 23 let dojel na osmém místě Adam Ťoupalík a průběžně je čtvrtý.