Karviná po trenérské výměně porazila Jihočechy. Přenechala jim poslední místo

16. 3. 2024 17:14
Fotbalisté Karviné v utkání 25. ligového kola porazili po trenérské změně České Budějovice 2:1 a v nejvyšší soutěži po 11 zápasech zvítězily. Dva týmy ode dna tabulky si tak vyměnily pořadí.
Zleva David Moses a Amar Memič z Karviné
Zleva David Moses a Amar Memič z Karviné | Foto: ČTK

Slezský nováček se posunul na 15. příčku a poslední místo přenechal Jihočechům, kteří na něj ztrácejí bod. Dynamo poslal ve 20. minutě do vedení Jan Suchan, ale do pauzy srovnal Amar Memič a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Alex Iván.

Karviná v úterý odvolala kouče Juraje Jarábka. Tým nováčka nejvyšší soutěže převzali dosavadní trenéři třetiligové rezervy Marek Bielan s Radimem Grussmanem, kvůli chybějícím licencím byl ale místo nich v zápise o utkání oficiálně uveden sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hrálo se o záchranu, první poločas ovšem nabídl útočné pojetí z obou stran. Do vedení se ve 20. minutě dostali Jihočeši. Zkušený Ondrášek potáhl míč po křídle, odcentroval před branku, kde už měl neobsazený Suchan snadnou práci. Zaznamenal svou čtvrtou branku v ligovém ročníku a už je nejlepším střelcem mužstva v sezoně. Všechny góly si připsal až na jaře, minule skóroval dvakrát.

Domácí po 10 minutách vyrovnali. Čavošovu střelu stačil brankář Janáček vyrazit jen před sebe, Memič doběhl k míči včas a dorazil ho do sítě. V ligovém ročníku se trefil potřetí. V bojovném duelu byla k vidění také řada ošetřování a první poločas se prodlužoval o pět minut.

Úvod druhého dějství byl opatrnější. O výjimku se postaral karvinský Regáli, který po samostatné akci minul branku. Zápas se zase rozproudil až s blížícím se koncem. Když už vše nasvědčovalo dělbě bodů, zahrál střídající Alli ve vlastní šestnáctce nešťastně rukou a sudí Všetečka nařídil pokutový kop pro domácí.

Videorozhodčí jeho verdikt posvětil, Iván ve třetí minutě nastavení penaltu s přehledem proměnil a rozhodl. České Budějovice venku v lize už 23 zápasů po sobě nezvítězily a s dvěma z celkových 18 bodů jsou tam nejhorším týmem sezony.

Hráči Mladé Boleslavi porazili Olomouc 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení Tomáš Ladra, v 52. minutě oslabil hosty vyloučením Jan Vodháněl. Sigma přesto záhy zásluhou proměněné penalty Lukáše Juliše srovnala.

Na druhé straně neproměnil pokutový kop Ladra, vítězství Středočechům nakonec zařídil v 76. minutě krátce po příchodu na trávník John Solomon. V nastavení dostal červenou kartu i střídající domácí hráč Patrik Žitný.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka ve čtvrtém kole po sobě neprohráli a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Hanáci ve třetím utkání pod dočasným koučem Jiřím Saňákem, jenž dříve vedl mladoboleslavskou mládež, poprvé nebodovali, zvítězili v jediném z posledních devíti zápasů nejvyšší soutěže a jsou sedmí.

Bohemians 1905 ztratili dvoubrankové vedení a ve Zlíně jen remizovali 2:2. Pražany poslal do vedení ve 14. minutě Erik Prekop, druhý gól přidal v 56. minutě střídající Ondřej Petrák. Sedm minut poté snížil Antonín Fantiš a v 76. minutě srovnal Dominik Simerský, který byl na trávníku jen pár sekund.

Bohemians už 10 kol po sobě nevyhráli. "Klokani" si zároveň připsali již desátý rozhodný výsledek v ligové sezoně, z toho čtvrtý po sobě a spolu s Jabloncem jsou remízovými "králi" soutěže. Zlín čtyři kola za sebou nezvítězil a na 14. místě tabulky má dvoubodový náskok na poslední České Budějovice. Pražané jsou jedenáctí.

Teplice remizovaly se Slováckem 1:1 a v nejvyšší soutěži doma bodovaly posedmé za sebou. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Pavel Juroška, záhy ale srovnal Daniel Fila. Nejlepší střelec severočeského týmu mohl v 81. minutě dokonat obrat, z pokutového kopu však neuspěl. Celek z Uherského Hradiště je v tabulce nadále čtvrtý, "Sklářům" patří devátá příčka.

Tepličtí na jaře bodovali v šestém ze sedmi utkání, neuspěli pouze v minulém kole na Slavii, kde si připsali debakl 0:4. Slovácko ale v lize neporazili podesáté za sebou. Tým z Uherského Hradiště zvítězil na jaře v jediném z šesti zápasů, z toho čtyřikrát prohrál včetně minulého kola doma s Jabloncem.

25. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Branky: 30. Memič, 90.+3 Iván z pen. - 20. Suchan. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Lakomý - Zelinka (video). ŽK: Holec, Fleišman, Svozil, Boháč, Doležal, Iván - Nikl, Šigut, Sladký, Poulolo, Hellebrand. Diváci: 1862.

Karviná: Holec - Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman - Moses (83. Traoré), Boháč (83. Vinícius) - Memič (75. Ražnatovič), Čavoš, Regáli (67. Iván) - Doležal. Trenér: Vlk.

Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Poulolo, Králik, Trummer - Čermák, Nikl (89. Skalák), Hellebrand (89. Böhm) - Suchan - Šigut (70. Alli), Ondrášek (80. Tranziska). Trenér: Lerch.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 8. Ladra, 76. Solomon - 59. Juliš z pen. Rozhodčí: Volek - Hurych, Žurovec - Batík (video). ŽK: Hilál, Suchý, Sakala, Solomon, Matějovský, Holoubek (trenér) - Vraštil, Vodháněl, Pokorný, Macík, Langer (mimo hřiště). ČK: 90.+8 Žitný - 52. Vodháněl. Diváci: 2228.

M. Boleslav: Mikulec - Kadlec, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala (73. Mareček), Matějovský - Jawo (73. Solomon), Ladra, Kušej (86. Žitný) - Hilál (90.+2 Šimek). Trenér: Holoubek.

Olomouc: Macík - Vraštil, Pokorný, Beneš, Novák (78. Chvátal) - Breite, Pospíšil (56. Ventúra) - Vodháněl, Zorvan (57. Uriča), Fortelný (56. Singhateh) - Juliš (85. Šíp). Trenér: Saňák.

FC Zlín - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)

Branky: 63. Fantiš, 76. Simerský - 14. Prekop, 56. Petrák. Rozhodčí: Radina - Machač, Dobrovolný - Klíma (video). ŽK: Slončík, Holík, Bartošák, Nombil, Černín - Shejbal, Köstl, Petrák, Kovařík. Diváci: 3351.

Zlín: Dostál - Holík, Cedidla, Černín, Čelůstka (46. Vukadinovič) - Bužek, Nombil - Fantiš (66. Schánělec), Slončík (75. Pidro), Bartošák - Ikugar (75. Simerský). Trenér: Červenka.

Bohemians: Valeš - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Beran (69. Kozák), Hrubý, Kovařík - Prekop (90.+4 Mužík), Shejbal (55. Petrák) - Ristovski (69. Huf). Trenér: Veselý.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 12. Fila - 11. Juroška. Rozhodčí: Zaoral - Dohnálek, Pospíšil - Machálek (video). ŽK: Mareček, Labík, Bílek - Blahút, Reinberk. Diváci: 3931.

Teplice: Ludha - Knapík (46. Beránek), Chaloupek, Kričfaluši - Bílek (86. Švanda), Jukl (62. Křišťan), Mareček, Labík - Trubač - Jásir (75. Čerepkai), Fila. Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča - Hofmann, Daníček, Kalabiška - Blahút (83. Kohút), Trávník (87. Reinberk), Havlík, Doski - Petržela (69. Sinjavskij), Juroška (83. Kvasina) - Vecheta (87. Mihálik). Trenér: Svědík.

1. Sparta 24 19 3 2 55:19 60
2. Slavia 24 18 5 1 50:17 59
3. Plzeň 24 16 3 5 59:28 51
4. Slovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. Mladá Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
6. Ostrava 24 10 4 10 33:28 34