Kapr, klokan, nebo Střížkov? Bohemce hledají název

Martin Jůzek, maj
11. 6. 2009 10:33
Pravděpodobné je to, že Bohemians Praha zůstanou
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Co se stane s Bohemians Praha? Jedno je jisté: klub hrající nejvyšší českou fotbalovou soutěž by se měl v příští sezoně potkat se svým úhlavním sokem Bohemians 1905.

Bude mít česká liga dva týmy "klokanů", nebo jeden z nich změní název?

Na konci května informovala vršovická Bohemka - ta, která vznikla za pomoci fanoušků a tedy ta, která hraje na stadionu v Ďolíčku, že jedině ona má právo používat logo a název tradičního celku.

Čtěte dále: Bohemians 1905: Rozhodnuto, klokan i jméno je jen naše

Rozhodl o tom Úřad průmyslového vlastnictví.

Jenže z druhé strany Prahy - ze Střížkova - se ihned ozvali. Tento krok považují na nehorázný, nemravný a podle nich je právo na jejich straně - vlastní totiž ochrannou známku.

Rozhořčený článek mimo jiné zakončili slovy: "Jmenujeme se Bohemians a budeme se tak jmenovat i v sezoně 2009/2010."

Nevídaný spor. A je dost pravděpodobné, že hned tak neskončí. Sázková kancelář Sazka si proto usmyslela, že umožní klientům vsadit si na to, jak se bude jmenovat "střížkovská" Bohemka.

Pravděpodobné je podle bookmakerů opravdu to, že tady budou dva kluby s hodně podobným názvem.

Vypsali totiž nízký kurz 1,25:1 na to, že Bohemians Praha si název Bohemians ponechají. Kdyby se změnili na Střížkov, vyhrával by kurz 3:1. A s hodnotou 5:1 můžete počítat v případě, že v názvu bude jak Bohemians, tak i Střížkov.

Ještě na podzim se kouč tohoto týmu Luboš Urban zlobil, když jeho tým označil slávistický trenér Karel Jarolím za Střížkov.

Teď se asi bude hněvat sám majitel klubu Karel Kapr. Sázková kancelář totiž vypsala i možnost na to, že by se slovo kapr objevilo v názvu týmu. Pravděpodobnost je malá - 30:1.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy