Kapr, klokan, nebo Střížkov? Bohemce hledají název

Martin Jůzek, maj
11. 6. 2009 10:33
Pravděpodobné je to, že Bohemians Praha zůstanou
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Co se stane s Bohemians Praha? Jedno je jisté: klub hrající nejvyšší českou fotbalovou soutěž by se měl v příští sezoně potkat se svým úhlavním sokem Bohemians 1905.

Bude mít česká liga dva týmy "klokanů", nebo jeden z nich změní název?

Na konci května informovala vršovická Bohemka - ta, která vznikla za pomoci fanoušků a tedy ta, která hraje na stadionu v Ďolíčku, že jedině ona má právo používat logo a název tradičního celku.

Čtěte dále: Bohemians 1905: Rozhodnuto, klokan i jméno je jen naše

Rozhodl o tom Úřad průmyslového vlastnictví.

Jenže z druhé strany Prahy - ze Střížkova - se ihned ozvali. Tento krok považují na nehorázný, nemravný a podle nich je právo na jejich straně - vlastní totiž ochrannou známku.

Rozhořčený článek mimo jiné zakončili slovy: "Jmenujeme se Bohemians a budeme se tak jmenovat i v sezoně 2009/2010."

Nevídaný spor. A je dost pravděpodobné, že hned tak neskončí. Sázková kancelář Sazka si proto usmyslela, že umožní klientům vsadit si na to, jak se bude jmenovat "střížkovská" Bohemka.

Pravděpodobné je podle bookmakerů opravdu to, že tady budou dva kluby s hodně podobným názvem.

Vypsali totiž nízký kurz 1,25:1 na to, že Bohemians Praha si název Bohemians ponechají. Kdyby se změnili na Střížkov, vyhrával by kurz 3:1. A s hodnotou 5:1 můžete počítat v případě, že v názvu bude jak Bohemians, tak i Střížkov.

Ještě na podzim se kouč tohoto týmu Luboš Urban zlobil, když jeho tým označil slávistický trenér Karel Jarolím za Střížkov.

Teď se asi bude hněvat sám majitel klubu Karel Kapr. Sázková kancelář totiž vypsala i možnost na to, že by se slovo kapr objevilo v názvu týmu. Pravděpodobnost je malá - 30:1.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy