Kapr, klokan, nebo Střížkov? Bohemce hledají název

Martin Jůzek, maj
11. 6. 2009 10:33
Pravděpodobné je to, že Bohemians Praha zůstanou
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu
Bohemians Praha v uplynulé sezoně porazili i Spartu | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Co se stane s Bohemians Praha? Jedno je jisté: klub hrající nejvyšší českou fotbalovou soutěž by se měl v příští sezoně potkat se svým úhlavním sokem Bohemians 1905.

Bude mít česká liga dva týmy "klokanů", nebo jeden z nich změní název?

Na konci května informovala vršovická Bohemka - ta, která vznikla za pomoci fanoušků a tedy ta, která hraje na stadionu v Ďolíčku, že jedině ona má právo používat logo a název tradičního celku.

Čtěte dále: Bohemians 1905: Rozhodnuto, klokan i jméno je jen naše

Rozhodl o tom Úřad průmyslového vlastnictví.

Jenže z druhé strany Prahy - ze Střížkova - se ihned ozvali. Tento krok považují na nehorázný, nemravný a podle nich je právo na jejich straně - vlastní totiž ochrannou známku.

Rozhořčený článek mimo jiné zakončili slovy: "Jmenujeme se Bohemians a budeme se tak jmenovat i v sezoně 2009/2010."

Nevídaný spor. A je dost pravděpodobné, že hned tak neskončí. Sázková kancelář Sazka si proto usmyslela, že umožní klientům vsadit si na to, jak se bude jmenovat "střížkovská" Bohemka.

Pravděpodobné je podle bookmakerů opravdu to, že tady budou dva kluby s hodně podobným názvem.

Vypsali totiž nízký kurz 1,25:1 na to, že Bohemians Praha si název Bohemians ponechají. Kdyby se změnili na Střížkov, vyhrával by kurz 3:1. A s hodnotou 5:1 můžete počítat v případě, že v názvu bude jak Bohemians, tak i Střížkov.

Ještě na podzim se kouč tohoto týmu Luboš Urban zlobil, když jeho tým označil slávistický trenér Karel Jarolím za Střížkov.

Teď se asi bude hněvat sám majitel klubu Karel Kapr. Sázková kancelář totiž vypsala i možnost na to, že by se slovo kapr objevilo v názvu týmu. Pravděpodobnost je malá - 30:1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy