Liga národů: Belgie nemohla hrát proti Izraeli doma, porazila ho v Maďarsku

6. 9. 2024 22:59
Fotbalisté Itálie zahájili Ligu národů vítězstvím 3:1 ve Francii, přestože prohrávali už po 13 sekundách hry. Ve druhém utkání skupiny A2 Belgie porazila na neutrální půdě v Debrecínu 3:1 Izrael.
Belgičtí fotbalisté Youri Tielemans a Jeremy Doku, za Izrael je v souboji Sagiv Jehezkel. | Foto: Reuters

Šlágr dnešního programu Ligy národů v pařížském Parku princů odstartoval Barcolův gól už po 13 sekundách hry. Útočník Paris St. Germain využil brzké chyby v rozehrávce a na svém domácím stadionu vstřelil premiérovou branku v reprezentaci.

Italové ale skóre otočili a Francii zdolali po předchozích třech porážkách. Po půlhodině Tonali patičkou narazil Dimarcovi a ten výstavním volejem srovnal. V 51. minutě dokonal obrat po další pohledné kombinaci Frattesi a pojistku přidal Raspadori.

Belgické úřady kvůli bezpečnostním obavám nepovolily národnímu týmu přivítat Izrael na domácí půdě, a tak se zápas odehrál v Maďarsku před prázdnými tribunami. "Rudé ďábly" poslal do vedení v 21. minutě kapitán De Bruyne po souhře se spoluhráčem z Manchesteru City Dokuem.

Krátce před pauzou bylo vyrovnáno po Castagneho vlastním gólu, krátce po změně stran ale skóroval Tielemans a další branku přidal z penalty znovu De Bruyne. Ještě zvýšit mohl z dalšího pokutového kopu Openda, na gólmana Gerafiho však nevyzrál.

Rumunsko ve skupině C2 uspělo 3:0 v Kosovu a trenér Mircea Lucescu tak zažil vítězný návrat na lavičku národního týmu po 38 letech.

Devětasedmdesátiletý kouč vedl reprezentaci své země poprvé v letech 1981 až 1986. Za domácí zasáhli do utkání jako střídající hráči útočníci pražské Sparty Rrahmani s Krasniqim.