Zámorský: Štve mě, že jsem nedostal v Rangers šanci

ČTK ČTK
3. 10. 2014 14:20
Hokejový obránce Petr Zámorský si podle všeho musí nejméně rok počkat na možnost vyzkoušet si zámořskou NHL.
Petr Zámorský.
Petr Zámorský. | Foto: Eduard Erben

Espoo - Hokejový obránce Petr Zámorský si podle všeho musí nejméně rok počkat na možnost vyzkoušet si zámořskou NHL. Dvaadvacetiletý bek si v kempu New Yorku Rangers nevybojoval místo v základním kádru a vrátil se do Blues Espoo. Slavný americký klub si jej ale může kdykoli v sezoně stáhnout zpět, neboť ve Finsku působí oficiálně jako na farmě.

"Kemp nebyl špatný. Tréninky měly dobré tempo, poznal jsem se s hráči z NHL a mohl jsem se s nimi porovnat. Hodnotím to kladně," řekl Zámorský ČTK. Jediným záporem bylo, že nenastoupil ani do jednoho přípravného zápasu. "Těžko říct, proč to bylo. Trochu mě to štve, ale bohužel to tak bylo a nedá se s tím nic dělat. Jdu dál, teď jsem ve Finsku a mám před sebou novou výzvu," uvedl nejlepší obránce uplynulé extraligové sezony.

"Nedostal jsem šanci se ukázat"

Zámorský absolvoval v New Yorku nejprve kemp nováčků a poté i klasický předsezonní kemp pro elitní hráče. A v prvním případě hrál i modelové zápasy. "Bylo to trošku něco jiného. Hráli jen mladí kluci, přirovnal bych to k juniorskému hokeji. Pak mě trochu mrzelo, že jsem nevěděl, proč nehraju. Nemohl jsem se pořádně ukázat," řekl.

Účastník letošního mistrovství světa byl od začátku domluvený, že v případě, že se neprosadí do základního kádru Rangers, vrátí se do Finska. Do nižší AHL jít nechtěl. "Když jsem na konci mluvil s generálním manažerem, tak mě ani nepřemlouval, abych zůstal v AHL. Byl jsem i rád, protože tam se mi nechtělo," přiznal.

Ještě předtím, než podepsal smlouvu s finalistou letošního Stanleyova poháru, se totiž dohodl na spolupráci s Espoo a věří, že ve Finsku se opět zlepší. "Doufám, že to bude krok dopředu a posune mě to dál v hokejové kariéře," řekl Zámorský, který v létě na severu Evropy šest týdnů trénoval a stihl se i zabydlet. Jen nyní bude ve spolupráci s klubem hledat byt, zatím je stále v hotelu.

"Dokud se nevědělo, jak to bude, tak nemělo cenu to řešit. Byt bych měl mít zajištěný do tří čtyř dnů," uvedl ofenzivně laděný bek, jenž do finské ligy zasáhne poprvé dnes na ledě Tappary Tampere.

Potká se s Honejskem

V Espoo se opět potká i s útočníkem Antonínem Honejskem, který do stejného klubu v létě zamířil ze Zlína. Moravský klub se jej sice v minulých dnech snažil získat zpět, ale zatím je Honejsek ve Finsku. "Určitě je lepší, že jsme tady dva, a snad je rád (že jsem se vrátil)," pousmál se Zámorský, který věří, že se bude v extralize více dařit i jeho rodnému Zlínu.

Úřadující mistr je totiž aktuálně poslední a stále čeká na premiérový bodový zisk. "Zlín samozřejmě sleduji, protože jsem tam hrál od čtyř let hokej. Jsem v kontaktu s klukama a štve mě, že jsou takhle dole. Vím, že tam nepatří. Mají hrát na druhém konci tabulky a přeju jim, aby se co nejrychleji zvedli," dodal Zámorský.

 

Právě se děje

před 43 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy