Zacha tentokrát vyšel naprázdno, to Hronek dál udivuje zámoří svou sérií

7. 11. 2023 6:25
Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u vítězného gólu Bostonu v duelu s Dallasem a zaznamenal sedmnáctý bod v sezoně NHL. Pavel Zacha se při výhře 3:2 do statistik nezapsal a po šesti zápasech vyšel bodově naprázdno.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Boston byl v Dallasu dvě třetiny střelecky aktivnějším týmem a do závěrečné dvacetiminutovky šel s dvoubrankovým náskokem. V prvním dějství vedení Bruins zařídili netradiční střelci. Skóre otevřel John Beecher a na 2:0 zvýšil Mason Lohrei. Oba hokejisté se v NHL prosadil poprvé v kariéře.

Stars po pěti minutách třetí části zásluhou Wyatta Johnstona snížili, Bruins si ale dvougólový náskok vzali zpět. Přesilovku po akci Pastrňáka a Jamese van Riemsdyka využil Brad Marchand. Jeho trefa se v závěru ukázala jako vítězná. Dallas 28 sekund před koncem základní hrací doby vytěžil z tlaku kontaktní branku, na vyrovnání už ale neměl čas.

Boston vyhrál podesáté v sezoně a vládne Východní konferenci. Dallas bez zraněného Radka Faksy zaváhal podruhé za sebou a na Západě je čtvrtý.

Drobné zranění nepustilo do zápasu ani beka Columbusu Davida Jiříčka. Blue Jackets bez rodáka z Klatov podlehli Floridě 4:5 v prodloužení a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Florida vedla v zápase již 3:0, vítězství ale honila na poslední chvíli. Prodloužení po obratu Columbusu vystřelil v poslední minutě základní části Nick Cousins a v prodloužení rozhodl o výhře Panthers Carter Verhaeghe.

Obránce Filip Hronek dvěma asistencemi při výhře Vancouveru 6:2 nad Edmontonem natáhl svou bodovou sérii na sedm utkání.

Hronek připravil dvě branky Vancouveru při výhře 6:2 nad Edmontonem a s 13 asistencemi je čtvrtým nejlepším nahrávačem ligy. Vysoké vítězství Canucks čtyřmi body řídil Hronkův parťák z prvního obranného páru Quinn Hughes. Dva góly dal Brock Boeser.

Výsledky NHL:

Toronto - Tampa Bay 6:5 v prodl. (1:4, 2:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 23. a 26. Matthews, 42. a 61. Järnkrok, 4. Knies, 43. Marner - 7. a 12. Kučerov, 5. Hedman, 16. Point, 58. Hagel. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.445. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Dallas - Boston 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky: 46. W. Johnston, 60. Pavelski - 11. Beecher, 15. Lohrei, 50. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Beecher (oba Boston), 3. W. Johnston (Dallas).

Florida - Columbus 5:4 v prodl. (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 3. Lomberg, 4. Forsling, 7. Barkov, 60. Cousins, 62. Verhaeghe - 16. Kuraly, 19. Jenner, 31. Marčenko, 53. Texier. Střely na branku: 47:22. Diváci: 17.103. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe (Florida), 2. Texier (Columbus), 3. Cousins (Florida).

Vancouver - Edmonton 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 15. a 60. Boeser, 12. Q. Hughes (Hronek), 14. P. Suter, 31. Höglander, 48. J. Miller (Hronek) - 7. Ekholm, 28. Draisaitl. Střely na branku: 35:42. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Hughes, 2. Demko, 3. Boeser (všichni Vancouver).