Winter Classic vyhrál Boston. K obratu přispěl i Krejčí

Ivo Pospíšil, ip
1. 1. 2010 22:22
Boston - Philadelphia 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0)
Letošní Winter Classic vyhrál Boston
Letošní Winter Classic vyhrál Boston | Foto: Sport

Boston - Jeden z velkých svátků kanadskoamerické NHL je minulostí. Tradiční zápas Winter Classic pod otevřeným nebem se v první den nového roku 2010 stal kořistí hokejistů Bostonu Bruins, kteří zvítězili nad Philadelphií Flyers 2:1 po prodloužení

Samotné střetnutí přilákalo do ochozů velké množství fanoušků obou klubů a v hluchých pasážích hry bylo často slyšet i jejich mohutné povzbuzování. Samotný zápas sice zpočátku příliš atraktivity nepobral, vše měl ale vynahradit strhující závěr.

Mírnou převahu v bojovném klání měli zpočátku spíše hosté z Philadelphie. Jako první na sebe upozornil Jeff Carter, ovšem jeho ránu zlikvidoval brankář Tim Thomas.

Čtěte také: Hokej pod širým nebem? Evropa bude překonávat rekordy

To však bylo na dlouho vše, a tak diváky nejspíše zvedla jen bitka mezi Carcillem a Thortonem. I ta skončila lépe pro hostujícího hráče. V závěru se pak ještě blýskl na druhé straně gólman Michael Leighton, jenž pohotově lapil pokus Morrise.

Dlouho očekávaná branka tak padla až ve druhé části a dosáhl ji obránce Danny Syvret. Tomu při dosažení první trefy v NHL pomohl i fakt, že se Thomas věnoval při jeho nahození spíše odstavování bránícího protihráče, a puk mu tak následně proletěl mezi betony.

Šanci na zvýšení náskoku měl za další chvíli i jeho jmenovec Briere, který se po Chárově chybě řítil do samostatného úniku. Gólman Thomas však tentokrát skvělým zákrokem svůj celek podržel.

Boston ve třetí části přidal a blízko vyrovnání byl paradoxně během oslabení. Střelu ze středního pásma Leighton dostatečně neztlumil a vypadnuvší puk následně jen těsně minul jeho levou tyč.

Hosté však dobře bránili a když už se zdálo, že si odvezou všechny body, naskytla se „Medvědům" možnost přesilové hry. Během ní pak našel český forvard David Krejčí obránce Cháru, jehož ránu ještě výborně tečoval do sítě Mark Recchi.

Na řadu tak přišlo prodloužení a v něm nakonec domácí dokonali konečný obrat. Vítěznou trefu si připsal Marco Sturm, který tentokrát usměrnil za Leightonova záda pokus Bergerona.

Výsledek:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0)
Branka:
58. Recchi (Chára, Krejčí), 62. Sturm (Bergeron)  - 25. Syvret (Carter)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy