Vokoun vychytal první nulu za Floridu

zh
12. 10. 2007 6:59
Vítězný gól Floridy střilel Olesz
Tomáš Vokoun měl ve svém novém působišti na Floridě složitý start. Svým prvním "shutoutem" v dresu Panterů by se nyní mohl chytit. | Foto: Reuters

Sunrise, Florida - Český brankář Tomáš Vokoun vychytal ve svém novém působišti v NHL první nulu. V zápase Floridy proti New Jersey kryl 29 střel a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Jeho spoluhráč Rostislav Olesz se postaral o první, a tedy vítězný, gól Floridy. V rámci československé spolupráce mu na gól v 15. minutě přihrávali Jozef Stümpel a Radek Dvořák. Panteři nakonec zvítězili 3:0.

"Jsem v novém prostředí. Lidé, kteří mě sem vzali, očekávali, že se mi povede. Byl to tvrdý start," cituje českého brankáře americká tisková agentura AP.

"Je vždycky důležité dobře začít, je to pak jako domino efekt. Bylo to pro mě hodně těžké," popisuje  své nevyvedené zápasy z úvodu sezony.

Po zápase s New Jersey má pro něj agentura AP jen slova chvály:  "Vokoun vstoupil do utkání s bilnací devět obdržených gólů ve dvou střetnutích a s úspěšností 81,6 procent. Skončil s 22. nulou ve své kariéře."

Nováček Hanzal se blýsknul

V zápase Nashvillu s Phoenixem o sobě dali pořádně vědět Češi. Utkání se v dresu Phoenixu vyvedlo zejména Martinu Hanzalovi, nováčkovi NHL. Dvacetiletý rodák z Písku nejprve přihrál v přesilovce během první třetiny Dereku Morrisovi na úvodní branku.

Jeho velká chvíle přišla z kraje třetí třetiny, když zvyšoval na 4:1. Jelikož zápas vyhrál jeho tým 6:3, jednalo se o vítězný gól.

VÍtězství Kojotů nad Predátory potvrdil střelou do prázdné brány 8 vteřin před koncem Radim Vrbata. I on stejně jako Hanzal skončil s bodovým ziskem 1+1.

Nashvillu nepomohly ani dvě trefy Radka Bonka.

Týmy New York Islanders a Atlanty doplatily na nabitý program. Oba hrály druhé utkání během dvou dnů a odešly z ledu s výpraskem.

Mužstvo Islanders, které mělo v nohou středeční derby s Rangers,  rozneslo ve čtvrtek v noci Toronto 8:1. Javorové listy tak napravily blamáž z úterního zápasu s Carolinou, v němž prohrály podobným výsledkem - 1:7.

Švédský kapitán Toronta Mats Sundin se svým gólem ze třetí třetiny stal nejproduktivnějším  hráčem Maple Leafs v historii klubu. K vysoké výhře přispěli i Tomáš Kaberle gólem a Pavel Kubina dvěma asistencemi.

Atlantě po středeční porážce od Ottawy 1:3 udělilo tenisového "kanára" Buffalo, když ji porazilo 6:0. Své mužstvo nasměroval k vítězství úvodním gólem v čase 03:00 Aleš Kotalík.

Ottawa naopak dva zápasy v řadě zvládla, i ve čtvrtek si připsala vítězství, tentokrát nad Carolinou v poměru 5:3.

Buffalo - Atlanta 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Kotalík, 12. Connolly (Kotalík), 13. Campbell (Špaček), 33. Pominville, 40. Roy, 60. Paille

Florida - New Jersey 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 15. Olesz (Dvořák), 34. Jokinen, 40. Horton

Ottawa - Carolina 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 25. Heatley, 57. Fisher, 59. Corvo - 18. a 47. Cole, 22. Cullen (F. Kaberle), 27. Brind'Amour, 60. Staal

Toronto - NY Islanders 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Branky: 3. Antropov (Kubina), 8. White, 28. T. Kaberle, 38. Stajan (Kubina), 40. Steen, 43. Wozniewski, 50. Sundin, 55. Gamache - 14. Fedotěnko

Nashville - Phoenix 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky: 30. a 45. Bonk (na první Židlický), 58. Radulov (Erat) - 27. a 57. Sjoström (na první Vrbata), 15. Morris (Hanzal), 39. Reinprecht, 42. Hanzal, 60. Vrbata