6. 2. 2012 8:00
Vokoun dostal čtyři góly od obhájců titulu z Bostonu
Tomáš Plekanec.
Tomáš Plekanec. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Tomáš Plekanec se v nedělním utkání kanadsko - americké NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Montrealu 3:0 nad Winnipegem.

Kladenský odchovanec, druhá hvězda zápasu, uzavřel skóre ve 32. minutě, kdy střelou z pravého kruhu překonal Ondřeje Pavelce. U jeho branky asistoval obránce Tomáš Kaberle. Český gólman Jets kryl v zápase dvacet střel.

Plekanec se blýskl i u druhého gólu Canadiens, kdy nezištnou přihrávkou našel před poloodkrytou branku ruského obránce Jemelina.

Prospalova asistence pomohla Columbusu k výhře
VIDEO Neskutečné. Gagner porazil Chicago osmi body

Další český brankář Tomáš Vokoun, který v předchozím utkání vychytal čisté konto, podlehl s Washingtonem doma Bostonu 1:4. Hosté položili základ úspěchu už v první třetině, v níž soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Hokejisté New Jersey si připsali čtvrtou výhru v řadě, když na svém ledě zdolali Pittsburgh 5:2. Na úvodní brance Devils se podílel asistencí český útočník Patrik Eliáš, jehož přihrávku zužitkoval Ilja Kovalčuk. Ruský hráč přidal ke gólu i dvě asistence a stal se první hvězdou zápasu.

Nejlepší tým Východní konference New York Rangers si doma poradil s Philadelphií, kterou porazil rovněž 5:2. V dresu hostí získal bod za jednu přihrávku český útočník Jakub Voráček.

Výsledky NHL:

Washington - Boston 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Johansson - 11. Lucic, 19. Marchand, 47. Seguin, 60. Peverley. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,66 procenta. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.506.

New York Rangers - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 2. Anisimov, 40. Gáborík, 42. Del Zotto, 53. Dubinsky, 59. Fedotěnko - 33. Schenn (Voráček), 41. Simmonds. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.200.

New Jersey - Pittsburgh 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. Kovalčuk (Eliáš), 10. Volčenkov, 23. Zubrus, 32. Parise, 60. Clarkson - 24. Niskanen, 52. Malkin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 14.707.

Montreal - Winnipeg 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 19. Pacioretty, 28. Jemelin (Plekanec), 32. Plekanec (Kaberle). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 23:23. Diváci: 21.273.