VIDEO Jágr se do NHL vrátil výhrou a bodem číslo 1600

7. 10. 2011 9:10
Boston - Philadelphia 1:2, vítězná branka: Voráček
Jágr se se spoluhráči raduje z vyrovnávací branky Flyers
Jágr se se spoluhráči raduje z vyrovnávací branky Flyers | Foto: Reuters

Boston - Jaromír Jágr se v 39 letech vrátil do NHL a v prvním zápase v dresu Philadelphie Flyers na ledě Bostonu, obhájce Stanley Cupu, jeho tým zvítězil 2:1.

Český útočník k triumfu přispěl jednou asistencí na vyrovnávací gól Clauda Girouxe v čase 19:10, což byl jeho 1600. bod v NHL.

Tři sekundy před koncem úvodní části pak vsítil vítězný gól další český hráč Jakub Voráček.

Sýkorův boj byl úspěšný, podepsal s New Jersey Devils
Jágr se stal nejlepším kanonýrem přípravy NHL

Večer v Bostonu začal velkolepým ceremoniálem, který završil období slavení zisku Stanley Cupu. A domácí hráči chtěli začít vítězně i nový ročník, což v 10. minutě podpořil úvodním přesilovkovým gólem Marchand.

´Letci´ z Philadelphie měli zkraje zápasu hodně ztěžklá křídla a trvalo jim docela dlouho, než se dostali do tempa. Jenže závěr třetiny byl zcela v jejich moci.

Jágr vyslal přihrávkou na útočnou modrou do akce Girouxe, který se šikovně vyhnul početnému obklíčení a rovněž v přesilovce vyrovnal. "Jags mi skvěle přihrál. Já jsem tak mohl obejít protihráče a zavézt puk do sítě," řekl o přestávce Giroux.

Aby toho nebylo málo, dokonal obrat tři sekundy před úvodní sirénou pohotovou střelou z otočky Voráček.