19. 10. 2011 10:35
Slovenský bek v zápase s Carolinou posbíral 19 trestných minut
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Boston - Mizerný start Bostonu do nové sezony se dost možná podepsal pod nervózním výkonem kapitána "Medvědů" Zdena Cháry ve středečním zápase zámořské NHL s Carolinou Hurricanes.

V duelu obhájců titulu s "Hurikány", který nakonec Boston prohrál 1:4, Chára posbíral devatenáct trestných minut, přičemž valnou většinu z nich vyfasoval za atak na obránce Caroliny Jaye Harrisona.

K hromadné potyčce došlo na konci druhé třetiny, když Harrison čistil prostor před brankou svého týmu.

Chára ale jeho počínání patrně považoval za příliš hrubé a pro beka hostů si sjel až na kruhy, kde sice nejprve upadli oba na led, ale následně mu udělil několik tvrdých úderů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Poté, co čároví bitku ukončili, se hráči obou týmů, včetně českého beka Tomáše Kaberleho, ještě chvíli pošťuchovali za brankou, ale z celé situace nakonec další pěstní souboj nevyplynul.

Pro Cháru, který měří o třináct centimetrů víc a váží dokonce o čtyřiadvacet kilo více než Harrison každopádně nešlo o první pěstní souboj v NHL.

Památná je krom jiných bitka tohoto někdejšího beka Sparty se současným obráncem holešovického klubu Davidem Kočím, kterou si můžete prohlédnout na videu níže.