Ve finále MS je jen jeden favorit, Rusové padli

SportPlus
12. 5. 2007 19:35
O světový titul se utkají hokejisté Finska a Kanady
Ruský útočník Ilja Kovalčuk klečí na kolenou po porážce v semifnále MS s Finskem. | Foto: Reuters

Moskva - Velké překvapení na úkor hostitelů přineslo semifinále hokejového MS v Moskvě. V prvním zápase totiž domácí hokejisté Ruska prohráli s Finy v prodloužení 1:2. Osud domácích hráčů se naplnil v šesté minutě prodloužení, když se trefil Mikko Koivu.

Druhý semifinálový duel byl jednoznačnější. Hráči Kanady nedali obhájcům titulu ze Švédska šanci a už první třetinu vyhráli 3:0.

Celkově jejich semifinalové klání skončilo 4:1 ve prospěch zámořského celku, který se tak pokusí získat už 24. titul v historii.

Zklamaný ruský gólman Alexander Jeremneko láme hokejku po semifinalové porážce od Finska. | Foto: Reuters
 Finové šokovali Moskvu, jsou ve finále
Po prvním semifinále Rusové smutnili

Kanaďan Eric Staal (v bílém) sköruje do sítě švédského gólmana Johana Backlunda. Nezabránil mu v tom ani Per Hallberg (18). | Foto: Reuters
 Kanada prošla do finále hladce
Tým z kolébky hokeje nedal obájci titulu šanci

Zápas o třetí místo, v němž se utkají hráči Ruska a Švédska, je na programu v neděli od 14:15. Finále mezi Finy a Kanaďany se pak v moskevské hale Chodynka hraje od 18:15.