V přípravě NHL vyšli Češi až na Langa naprázdno

spo
20. 9. 2007 8:43
Lang dal gól a asistenci, Chicago ale stejně prohrálo

Chicago - Dalšími sedmi zápasy pokračovala v zámoří ve středu večer příprava na nový ročník NHL. Ten začne dvěma souboji Anaheimu Ducks a Los Angeles Kings 29. a 30. září v Londýně.

Z Čechů se střelecky prosadil pouze Robert Lang. Ovšem ani jeho úvodní gól střetnutí, který zaznamenal v 5. minutě během přesilové hry,  a asistence u druhého gólu Chicaga  nezabránily prohře jeho týmu s Columbusem v poměru 3:4.

Letošní obhájce Stanleyova poháru Anaheim  utrpěl "fotbalovou" porážku od San Jose  0:1.

Diváci se dočkali gólu až necelých pět minut před koncem, kdy se trefil Dennis Packard.

Ani vyzyvatelé Anaheimu v úvodním zápasu NHL si nevedli nejlépe. Los Angeles prohrálo s Coloradem 6:3.

Asistenci u prvního gólu Colorada zaznamenala nová česká posila,  Jaroslav Hlinka.

V zápase Tampy s Dallasem se muselo prodlužovat. Vítězství 4:3 zajistil Tampě v 5. minutě prodloužení Mathieu Darche.

Jednoznačný průběh měl naopak zápas Vancouveru s Calgary, který skončil 4:0. Vancouver přitom zaznamenal teprve první vyhraný zápas v přípravě. Nováček Michael Grabner se vytáhnul gólem a asistencí.

Tým New York Islanders porazil Montreal  3:1. V zápase se ukázal Jon Sim,  nováček v dresu Islanders, jenž během první čtvrthodinky rozhodl o vítězství svého klubu dvěma brankami.

Phoenix podlehl Torontu 2:3. Javorovým Listům  se osvědčila nově složená řada s Jasonem Blakem, Matsem Sundinem a Nikem Antropovem. Blake je nová posila a se svými kolegy v útoku nastoupil poprvé. Přesto si dokázali vypracovat spoustu šancí a postarat se ve třetí třetině o vyrovnávací gól na 2:2.

New York Islanders - Montreal Canadiens 3:1. Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 4: 3 pp. Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 6:3. Phoenix Coyotes - Toronto Maple Leafs 2: 3. Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 3:4. Vancouver Canucks - Calgary Flames 4:0. Anaheim Ducks - San Jose Sharks 0:1.