V Brodě pohřbili Vašíčka, Carolina jej uctí černou 63

ČTK Tomáš  Kubánek ČTK, Tomáš Kubánek
15. 9. 2011 20:20
V Trenčíně se lidé loučili s Pavolem Demitrou
Při leteckém neštěstí týmu Jaroslavle zahynuli i čeští hokejisté Karel Rachůnek, Jan Marek a Jiří Vašíček
Při leteckém neštěstí týmu Jaroslavle zahynuli i čeští hokejisté Karel Rachůnek, Jan Marek a Jiří Vašíček | Foto: Jan Langer

Praha - Ve čtvrtek se konala rozloučení s dalšími hokejisty Lokomotivu Jaroslavl, kteří se minulou středu stali oběťmi leteckého neštěstí, mezi nimi také s Josefem Vašíčkem či Pavolem Demitrou.

S Vašíčkem se lidé loučili na hřbitově v jeho rodišti Havlíčkově Brodě.

Demitrova rakev byla vystavena na stadionu v Trenčíně, kde urostlý útočník začínal s profesionální kariérou.

Čtěte také:
Zlín se loučil s Rachůnkem, Brod pochodoval za Vašíčka
Zemřel i poslední hokejista Jaroslavle. Rus Galimov
Spekulace: Pilot při hokejové tragédii nevědomky brzdil

Smutečního obřadu v Havlíčkově Brodě se kromě rodiny zúčastnili také hokejisté místního klubu HC Rebel a pražské Slavie i členové národního týmu.

"Perfektní hokejista, vynikající kamarád," charakterizoval svého svěřence z doby výluky NHL trenér Slavie Vladimír Růžička. "Těžko se mi o tom mluví, zažil jsem se všemi třemi hokejisty překrásné chvíle v kabině. Je to velká tragédie," dodal kouč reprezentace Alois Hadamczik.

Už ve středu uctili Vašíčkovu památku místní fanoušci minutou ticha před prvoligovým utkáním se Šumperkem. Hráči domácího týmu pak nastoupili s černou páskou na rukávech.

Na svého bývalého spoluhráče budou po celou sezonu vzpomínat v Carolině, kde Vašíček strávil šest sezon a s níž v roce 2006 slavil zisk Stanley Cupu. Na dresy hráčů Hurricanes přibude černá nášivka s Vašíčkovým číslem 63.

"Hluboce nás zasáhlo, že Josef už není mezi námi. Považujeme za důležité uctít jeho památku, byl důležitou součástí našeho týmu a naší klubové historie. Všichni ho měli moc rádi. Bude nám všem moc chybět," uvedl generální manažer Hurricanes Jim Rutheford.

Demitrovi se klaněli na trenčínském stadionu

Pieta za slovenského útočníka Pavola Demitru se konala na stadionu v Trenčíně, kam po celý den putovaly tisíce fanoušků, zástupy známých sportovců i jiných osobností a kladly k jeho rakvi květiny a věnce. Před jednou z tribun bylo natáhnuto černé plátno s Demitrovou fotografií.

S Demitrovou se přišli rozloučit také jeho souputníci z národního týmu Zdeno Chára, bratři Hossové, Miroslav Šatan, Žigmund Pálffy či Marián Gáborík.

"Byl spolehlivý, obětavý, nesobecký, přímý a vždy jako lídr dokázal táhnout celý tým. Vždy se těšil z gólu, ale ještě více se těšil, když na gól přihrál," zavzpomínal na svého spoluhráče Gáborík.

Demitrovo číslo 38 bylo po tragédii vyřazeno jak ze slovenské reprezentace, tak v trenčínském klubu. V malém provedení černé barvy se však přece jen ještě objeví při přípravných zápasech na dresech národního týmu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy