Trojnásobný vítěz Stanley Cupu McCarty zbankrotoval

ČTK
13. 4. 2006 5:12
Kanadský hokejista Darren McCarty, jenž má ve sbírce tři prsteny za vítězství ve Stanley Cupu s Detroitem, vyhlásil bankrot. Podle detroitského soudu dluží čtyřiatřicetiletý útočník, který nyní hraje za Calgary, 6,2 milionu dolarů, zatímco jeho aktiva jsou 1,9 milionu.

McCarthy, jenž se během svého jedenáctiletého působení v týmu Red Wings stal jedním z nepopulárnějších sportovců v Detroitu, dluží například kasinům, bankám, společnostem s kreditními kartami, přátelům či právnickým firmám. Podle McCartyho právníka Martyho Frieda mohou za finanční krach jeho klienta především náročné rozvodové vypořádání, výluka NHL a poté podpis nepříliš lukrativní smlouvy s Calgary. "Prostě už nevydělává tolik peněz, na kolik byl zvyklý," řekl ve středu deníku Detroit Free Press. Ceněný defenzivní útočník McCarty si v kanadském klubu vydělá 800 tisíc amerických dolarů za sezonu. Angažmá v Calgary je jeho prvním profesionálním mimo Detroit; celkově odehrál v NHL 708 zápasů, v nichž nasbíral 286 bodů. okr nkr

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy