Tampa Bay skolila Boston. Vítězství vystřelil Prospal

23. 2. 2009 7:35
Branku vstřelil i Patrik Rozsíval z NY Rangers
Václav Prospal
Václav Prospal | Foto: Reuters

Tampa Bay - Český hokejový útočník ve službách Tampy Bay Václav Prospal rozhodl v nočním zápase zámořské NHL o vítězství svého celku nad favorizovaným Bostonem v poměru 4:3.

Rodák z Českých Budějovic využil minutu a půl před koncem utkání za nerozhodného stavu přihrávku od Jeffa Halperna a přesnou střelou strhl konečnou výhru na stranu domácího celku.

Bodově se prosadili i jeho spoluhráči Josef Melichar a David Kočí. Ti si již dříve připsali brankovou asistenci.

Tři kanadské body zaznamenal i český obránce Pavel Kubina, jenž v barvách Toronta přihrával na všechny tři góly svého týmu a podílel se tak na konečné výhře proti New Yorku Rangers 3:2 v prodloužení.

Nastavený čas si přitom vynutil zejména Patrik Rozsíval, který v poslední minutě zápasu srovnal svou trefou dosavadní skóre. V prodloužení ovšem rozhodl hostující Niklas Hagman.

Washington - Pittsburgh 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
7. Ovečkin, 14. Sjomin, 21. Fjodorov, 33. Morrisonn, 34. Laich - 13. Talbot, 25. Gončar. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.277.

Carolina - Colorado 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
8., 22. a 60. Cullen, 38. Pitkänen, 49. Bayda - 1. Wolski, 23. Tucker. Střely na branku: 39:19. Diváci: 18.680.

Chicago - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
31. Toews (Havlát) - 33. Fritsche, 44. Olvecký (Škoula). Střely na branku: 45:24. Diváci: 22 443.

NY Rangers - Toronto 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
46. Gomez (Rozsíval), 60. Rozsíval - 44. Mitchell (Kubina), 47. White (Kubina), 64. Hagman (Kubina). Střely na branku: 41:26. Diváci: 18 200.

Tampa Bay - Boston 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
5. Halpern, 5. Hall, 31. Recchi (Melichar, Kočí), 59. Prospal - 2. Kessel, 17. Ference, 36. Chára. Střely na branku: 18:43. Diváci: 18 454.