Švýcaři zbrojí na obhajobu. Na MS přijede i spoluhráč Jágra

ČTK ČTK
17. 4. 2014 8:11
Švýcarské hokejisty posílí na mistrovství světa Brunner, Josi a Weber.
Hokej, MS 2013, Česko - Švýcarsko: radost Švýcarska
Hokej, MS 2013, Česko - Švýcarsko: radost Švýcarska | Foto: Michal Eger

Bern - Trenér hokejistů Švýcarska Sean Simpson může počítat v přípravě na květnové mistrovství světa v Minsku se třemi posilami z NHL. Už v úterý se k týmu připojí útočník Damien Brunner z New Jersey a obránce Roman Josi z Nashvillu, až o týden později se zařadí do týmu úřadujících vicemistrů světa zadák Yannick Weber z Vancouveru.

Brunner s Josim by tak mohli zasáhnout i do zápasů s Českem v Euro Hockey Challenge, které se hrají v pátek 25. dubna v Neuenburgu a v neděli 27. dubna v Basileji. Rozhodne se o tom ale až v příštím týdnu.

Spoluhráč Jágra i nejlepší hráč loňského MS

Osmadvacetiletý Brunner, který loni při působení v Detroitu ve své premiérové sezoně v NHL na mistrovství světa ve Stockholmu chyběl, si v této sezoně v dresu New Jersey připsal v 60 zápasech 25 bodů za 11 branek a 14 asistencí.

O pět let mladší Josi, který byl loni na světovém šampionátu vyhlášen nejužitečnějším hráčem, zaznamenal v ročníku v dresu Predators v 72 duelech 40 bodů za 13 přesných zásahů a 27 přihrávek. Pětadvacetiletý Weber za Vancouver sehrál 49 duelů a připsal si 10 bodů za šest tref a čtyři asistence.

Všichni tři reprezentovali Švýcarsko i na únorových olympijských hrách v Soči.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy