Střelci Vokounovi nepomohli, 36 zákroků bylo málo

19. 11. 2010 9:40
Philadelphia - Tampa Bay 7:8, Boston - Florida 4:0
Tomáš Vokoun inkasoval proti Bostonu čtyřikrát
Tomáš Vokoun inkasoval proti Bostonu čtyřikrát | Foto: Reuters

New York - Český brankář Tomáš Vokoun předvedl v Bostonu šestatřicet úspěšných zásahů, přesto porážku Floridy neodvrátil.

Čtyřiatřicetiletého gólmana, který v předchozích třech utkáních inkasoval shodně po jedné brance, třikrát překonal Milan Lucic a Florida nakonec prohrála 0:4. Na druhé straně brankoviště zaznamenal první čisté konto sezony Tuukka Rask.

Vokoun, který při posledním zápase v Bostonu vychytal čisté konto, dlouho držel naděje Floridy na bodový zisk. Sice inkasoval první gól již v 16. minutě, další zásahy ale domácí přidali až v závěrečné pětiminutovce.

Dvořák v NHL rozhodl souboj Vokouna proti Pavelcovi
Rozjetý Plekanec dotáhl Canadiens k další výhře

Lídrovi Montrealu Tomáši Plekancovi skončila série pěti zápasů, v kterých bodoval a celkově nasbíral deset bodů. Nejproduktivnější český hokejista soutěže se stejně jako všichni jeho spoluhráči nedokázali prosadit přes obranu Nashvillu a Montreal v domácím prostředí podlehl soupeři 0:3. Navíc byl Plekanec u všech tří inkasovaných branek.

Zápas nedohrál Jaroslav Špaček, který po pádu na hrazení opustil v závěru třetí třetiny hrací plochu. Po tvrdém střetu s Hamrlíkem dopadl stejně i David Legwand, ale podle trenéra Nashvillu Barryho Trotze by nemělo jít o nic vážnějšího.

Hokejový obránce Tomáš Kaberle byl jediným českým hráčem, který bodoval v zápasech čtvrtečního programu NHL. Kaberle stál u zrodu třetího gólu Toronta, které v duelu dvou nejhorších útoků přehrálo New Jersey 3:1.

Šílená přestřelka

Jako návrat do minulosti popisují v zámoří zápas mezi Philadelphií a Tampou Bay. Jen v první třetině padlo devět branek, po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 7:7. V závěrečném dějství se už žádná gólová přestřelka nekonala. Prosadil se už pouze hostující hráč Nate Thompson, který rozhodl o výhře Tampy Bay 8:7.

Hlavním strůjcem dvoubodového zisku Lightning byl ale lídr kanadského bodování Steven Stamkos, který si připsal pět bodů za tři góly a dvě asistence. Pět asistencí zaznamenal i jeho spoluhráč Martin St. Louis.

"Nikdy jsem nic podobného nezažil. Dokonce ani v mládežnických kategoriích," uvedl Stamkos, který vede produktivitu soutěže s 35 body. "Jako bychom se vrátili zpět do osmdesátých let, když každý nosil knírek a góly padaly zleva, zprava, ze středu," dodal dvacetiletý hokejista, který je zároveň s 19 góly v 19 odehraných zápasech i nejlepším střelcem ligy a hattrick letos dosáhl už podruhé. V zápase zaznamenalo 21 hráčů alespoň jeden kanadský bod. Jediný český zástupce Pavel Kubina ale vyšel naprázdno.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
16., 55. a 55. Lucic, 57. S. Thornton. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 90,0 procent.

Toronto - New Jersey 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
22. Grabovskij, 28. Kessel, 54. Versteeg (Kaberle) - 31. Zubrus.

Philadelphia - Tampa Bay 7:8 (5:4, 2:3, 0:1)
6. a 25. Žerděv, 5. Nödl, 10. J. Carter, 16. Hartnell, 19. Briere, 30. Meszároš - 9., 25. a 39. Stamkos, 9. Hall, 14. Malone, 19. B. Clark, 30. Downie, 46. Thompson.

Montreal - Nashville 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)