Slavia si poradila s Pardubicemi a upevnila vedení

roj
13. 11. 2007 20:54
HC Moeller Pardubice - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0.
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - S uzdraveným kanonýrem Petrem Sýkoru chtěli hokejisté Pardubic potvrdit vzestup v extralize třetí výhrou v řadě. Jenže v předehrávce dvacátého kola prohráli doma s vedoucí Slavií 1:3.

Lídr soutěže si po porážkách v Třinci a Karlových Varech vylepšil bilanci na ledě soupeře a před středečními zápasy dvacátého kola navýšil vedení v tabulce na pět bodů.

Jako první ale mohly jít do vedení domácí Pardubice. Po vyhraném souboji za bránou se sami před Svobodou octli v krátkém sledu Peter Pucher a Zdeněk Ondřej. Prvně jmenovaný ale trefil gólmana a  druhý přestřelil.

Svěřenci trenéra Říhy se pak jen velmi těžko dostávali do šancí. Neustále naráželi na výborně fungující obranu Slavie a hosté hrozili z rychlých brejků.

Pardubickým se nabídla příležitost v závěru první třetiny, kdy byl vyloučen Josef Vašíček. Jenže z gólu se v oslabení radovali hosté.

Přes minutu drželi domácí svého soupeře v útočných kleštích, pak ale Východočeši podcenili vyhození Pavla Kolaříka o mantinel, na který si najel Roman Červenka, jenž podél Lašáka z ostrého úhlu otevřel skóre zápasu.

Vyrovnání vydrželo jen pět minut

Trápení domácích pokračovalo i ve druhé třetině. Jedinou šanci na vyrovnání si vypracovali ve 36. minutě.  Radovan Somík vybojoval za bránou puk, nahrál jej na modrou čáru Davidu Havířovi, který však trefil horní tyč Svobodovy brány.

Moeller se dočkal vyrovnání až osm minut před koncem zápasu při přesilovce pěti proti třem. Sýkora s Píšou si několikrát vyměnili kotouč, pak Píša nahrál Miroslavu Hlinkovi, který si najel před bránu a střelou k tyči srovnal.

Pardubická aréna se však z vyrovnání radovala jen pět minut. Pak vyhráli hosté buly a puk se do pozice mezi kruhy dostal k Michalu Vondrkovi a ten se z voleje trefil nad Lašákovu lapačku.

V poslední minutě domácí ještě zkusili štěstí při hře bez brankáře, ale hned po jedenácti sekundách inkasovali potřetí. Po buly ujel David Hruška a definitivně rozhodl o osudu zápasu.